Co to właściwie znaczy: luksus? Jak oceniamy, czy coś jest wyrafinowane, czy pospolite? Czy to nie tak, że każdy ma trochę inną definicję tego, co ekskluzywne, i odnosi to do własnych doświadczeń? To bardzo prawdopodobne, dlatego dziś przedstawimy luksusowe zegarki, które zasługują na to miano naszym subiektywnym zdaniem. Być może ktoś z naszych Czytelników będzie miał odmienną opinię w tym zakresie – zachęcamy do podzielenia się nią w komentarzu. W końcu każdy ma inny gust i każdemu podoba się co innego.

Luksusowe zegarki: co to dla nas znaczy?

Nim wskażemy kilka przykładów luksusowych zegarków, powiemy najpierw, jakie cechy naszym zdaniem mają ekskluzywne czasomierze. Czy będzie to każdy drogi zegarek sygnowany nazwiskiem wielkiego, znanego projektanta o wypracowanej renomie? Poniekąd, ale nie tylko. To będzie każdy zegarek wykonany z metali szlachetnych lub naturalnej i rzadkiej skóry, precyzyjnie ozdobiony szlachetnymi kamieniami, ale przede wszystkim: zaprojektowany ze smakiem. Nieprzesadny, niekoniecznie ociekający złotem projekt to to, czego oczekujemy. Choć dla jasności – nie mamy nic przeciwko złotu. Chodzi o to, że luksus to nie epatowanie bogactwem. To dyskretny talent do dobierania eleganckich dodatków z wysokiej jakości materiałów.

Damskie luksusowe zegarki, czyli czasomierze dla damy

Za luksusowe damskie zegarki uznajemy niektóre projekty marek takich jak Certina, Atlantic, Citizen. Mówimy: niektóre, bo jak wspomnieliśmy – luksusowy zegarek to nie tylko wysoka cena, ale połączenie materiału, projektu i ogólnego wrażenia. Spośród czasomierzy, które nas zachwycają, chcielibyśmy wyróżnić trzy.

Zegarek damski CITIZEN ECO – DRIVE AMBILUNA EW5503-59W to tak naprawdę minimalistyczna elegancja. Cały utrzymany jest w jasnych barwach żółtego złota. Cienka bransoleta z ogniw połyskuje na nadgarstku i niekoniecznie przyciąga od razu uwagę. Daje się jednak zauważyć, gdy wysuwa się spod śnieżnobiałego mankietu koszuli.

Z kolei zegarek damski DS-8 LADY COSC marki Certina to szlachetny przykład na to, jak pięknie komponują się ze sobą srebro i biel. Śnieżnobiała krokodyla skóra naturalna została tu zestawiona ze srebrną kopertą. Tarczę natomiast wykończono połyskującą kolorami tęczy masą perłową. Warto też tu powiedzieć o szafirowym szkiełku oraz połyskujących kryształkach służących za oznaczenie godzin.

I jeszcze zegarek od marki ATLANTIC 294304457. Każdy rzut oka na to cacko sprawia, że niemal poruszamy się w chmurach. Odpowiada za to błękitny skórzany pasek połączony z tarczą, którą również wykończono masą perłową, ale w odcieniach koloru niebieskiego i fioletu. Całości dopełniają słoneczne refleksy uzyskane dzięki detalom z metalu szlachetnego w kolorze żółtego złota.

Podsumowanie

Wskazaliśmy subiektywnie przez nas wybrane luksusowe zegarki damskie. Te modele (i wiele innych) można kupić na stronie sklepu zegarmistrzowskiego LuxTime.pl, jednego z największych w Polsce.

Rate this post