W trakcie zakupów najczęściej kierujemy się szatą graficzną produktu, a dopiero później jego właściwościami i cechami. Marki kosmetyczne doskonale zdają sobie z tego sprawę, tworząc kolorowe opakowania pełne obiecujących haseł i rysunków. Za ciekawy wygląd opakowań są odpowiedzialne m.in. etykiety termokurczliwe, nazywane również shrink sleeve. Co to takiego?

Czym są etykiety termokurczliwe?

Za ciekawy wygląd kosmetyków do twarzy ciała i włosów, a także produktów spożywczych czy budowlanych odpowiadają etykiety termokurczliwe zwane shrink sleeve. Czym jest ten materiał i jakie są jego rodzaje? Owijka to nowoczesny produkt o bardzo szerokim zastosowaniu, który służy do zadruku dowolnego produktu. Etykieta termokurczliwa jest przede wszystkim stosowana w przypadku produktów o skomplikowanych kształtach. Shrink sleeve jest zazwyczaj wykonana z folii PCV i PET, co odróżnia ją od etykiety samoprzylepnej, która może być dodatkowo wykonana z papieru. Wyjątkowość owijek termokurczliwych polega na tym, że mogą one dostosować się do nawet najbardziej niestandardowego produktu. Te cechy sprawiają, że z owijek korzystają najwięksi producenci produktów spożywczych, a także alkoholi czy materiałów budowlanych.

Jakie są rodzaje etykiet shrink sleeve?

Wyróżnia się kilka rodzajów etykiet termokurczliwych. Shrink sleeve można podzielić na:

  • etykiety na całe opakowanie,
  • etykiety do połączenia kilku opakowań,
  • etykiety zabezpieczające.

Pierwsze znajdują zastosowanie tam, gdzie nie radzą sobie etykiety samoprzylepne. Full body labels okrywają całe opakowanie, ściśle do nich przylegając. Kolejne etykiety termokurczliwe to tzw. combo pack labels, które służą do połączenia wielu produktów w całość. Ciekawostką jest fakt, iż produkty nie muszą mieć takiego samego kształtu ani wielkości. Ostatnim rodzajem etykiet shrink sleeve są plomby o nazwie tamper evident labels, które umożliwiają zabezpieczenie produktu przed otwarciem. Tego typu etykiety zapewniają produktom gwarancję, że produkt był zamknięty, a otwarcie opakowania następuje po uszkodzeniu plomby.

Atrakcyjność etykiet termokurczliwych

Etykiety termokurczliwe znajdują zastosowanie w bardzo zróżnicowanej branży, dlatego stworzenie interesującej owijki jest niezwykle ważne. Rosnące zainteresowanie owijkami shrink sleeve sprawia, że powstaje spora ilość dodatków, które uatrakcyjniają ofertę. Możliwe jest m.in. personalizowanie owijek, wykonanie nadruków z wykorzystaniem kolorów Pantone, lakierowanie, złocenie, a także zadrukowanie od wewnętrznej strony produktu. Każdy z tych dodatków sprawia, że kosmetyki, napoje czy farby malarskie są bardzo korzystne w działaniach reklamowych i znacznie ciekawsze dla oka potencjalnego klienta.

5/5 - (1 vote)