Suszarka Samsung z pompą ciepła czy może inny typ? Jaką suszarkę do ubrań wybrać?

Suszarka Samsung z pompą ciepła czy może inny typ? Jaką suszarkę do ubrań wybrać?

W dzisiejszych czasach wiele z naszych codziennych zajęć może być znacznie ułatwione przez nowoczesne sprzęty. Przykładem takiej sytuacji może być chociażby zakup suszarki do ubrań, która raz na zawsze będzie mogła pożegnać nas z uporczywymi sznurkami na pranie i stojącymi suszarkami zajmującymi sporo miejsca. Jaką suszarkę do ubrań wybrać, kiedy będziemy szukali odpowiedniego rozwiązania dla siebie? Czy suszarka Samsung z pompą ciepła będzie lepszą opcją niż suszarka kondensacyjna Samsung? Za chwilę odpowiemy na to pytanie, więc zapraszamy do czytania!

Suszarka na pranie Samsung – czym różnią się typy suszarek automatycznych?

Kiedy stoimy przed wyborem odpowiedniej suszarki na pranie, mamy trzy podstawowe możliwości, jeśli chodzi o jej typ. Są to:

  • suszarki ewakuacyjne, nazywane także wywiewowymi;
  • suszarki kondensacyjne;
  • suszarki z pompą ciepła.

Dwa pierwsze typy różnią się od siebie w kwestii sposobu pozbywania się gorącego powietrza po skończonej sesji suszenia prania. W przypadku suszarek wywiewowych jest ono po prostu usuwane do kanału wentylacyjnego. To proste rozwiązanie sprawia, że ten typ suszarek jest zazwyczaj najtańszy, jednak do jego instalacji będziemy potrzebowali modyfikacji systemu wentylowania powietrza.

Suszarka kondensacyjna Samsung radzi sobie z powietrzem w inny sposób niż suszarka ewakuacyjna. Po skończonej sesji powietrze jest skraplane do specjalnego zbiorniczka, który wystarczy następnie opróżnić.

Suszarka Samsung z pompą ciepła także wykorzystuje zjawisko kondensacji i doprowadza do skraplania się powietrza. Co więc odróżnia ją od suszarki kondensacyjnej Samsung? Te dwa urządzenia różnią się od siebie sposobem nagrzewania powietrza, które ma zostać użyte do suszenia. Suszarka z pompą ciepła wykorzystuje w tym celu właśnie pompę, co sprawia, że suszenie może być delikatniejsze i bardziej ekologiczne.

Czy suszarka Samsung z pompą ciepła to dobry wybór?

Każdy, kogo interesuje suszarka na pranie Samsung, powinien wziąć pod uwagę zakup urządzenia z pompą ciepła. Dlaczego? Powody są dwa. Pierwszym z nich jest fakt, że suszarka tego typu jest ekologicznym sposobem suszenia odzieży Zawdzięcza to wykorzystaniu pompy ciepła, której zasadę działania możemy porównać do zasady działania lodówek. Chłodziarka pozbywa się ciepła ze środka i wymienia je na zimne powietrze, dzięki czemu produkty spożywcze w lodówce mają zapewnione odpowiednie warunki. Pompa ciepła robi to samo, tylko w odwrotny sposób, wymieniając chłodne powietrze na cieplejsze.

Drugi powód, dla którego suszarka Samsung z pompą ciepła może się okazać dobrym wyborem, to fakt, że użycie pompy ciepła znacznie zmniejsza zużycie prądu[1]. Pompa ciepła nie potrzebuje zbyt wiele energii do swojej pracy, co oczywiście wpływa na wysokość naszych rachunków.

Suszarka do prania to zdecydowanie dobry pomysł, który może pomóc nam zaoszczędzić sporo czasu i miejsca. Niezależnie od tego, który typ urządzenia wybierzemy, plan naszego dnia stanie się trochę luźniejszy i znajdziemy więcej czasu na swoje sprawy, odpoczynek i realizowanie pasji.

 

[1] *Na podstawie testów (zgodnie z normą IEC 61121:2013) dla wsadu 8 kg: pranie przy użyciu programu suszenia Bawełna z wykorzystaniem technologii Pompy ciepła (DV80F5E4HGW) vs. program suszenia bez użycia technologii Pompy ciepła (DV80H4100CW). Wyniki mogą się różnić.