Współczesne możliwości technologiczne pozwalają wielu firmom zwiększać wydajność, a tym samym osiągać większe zyski. Komputer stał się obowiązkowym wyposażeniem nie tylko stanowiska pracowniczego, ale także każdego domu.

Współczesne możliwości technologiczne pozwalają wielu firmom zwiększać wydajność, a tym samym osiągać większe zyski. Komputer stał się obowiązkowym wyposażeniem nie tylko stanowiska pracowniczego, ale także każdego domu. Sprawne funkcjonowanie urządzenia możliwe jest za sprawą odpowiedniego oprogramowania. System operacyjny Windows 11 to najnowsza propozycja od firmy Microsoft, cechująca się doskonale spersonalizowanymi opcjami.

Spersonalizowany system operacyjny

System operacyjny to najważniejsze oprogramowanie każdego komputera, laptopa czy tabletu. Jego instalacja na urządzeniu jest zatem niezbędna, bowiem pozwala w pełni korzystać z dostępnych funkcjonalności. Na rynku technologicznym niezmiennie od wielu lat króluje system operacyjny od firmy Microsoft. W zależności od wymagań względem oprogramowania, klient indywidualny bądź biznesowy zdecydować się może na konkretną wersję.

Pod koniec roku 2021 producent Microsoft wprowadził na rynek najnowszy wariant systemu operacyjnego – Windows 11. Głównym założeniem oprogramowania jest zagwarantowanie użytkownikowi znacznie bardziej spersonalizowanych doświadczeń. System ułatwia zakup wybranych produktów w sklepie Microsoft Store. Dodatkowo wprowadza narzędzie Microsoft Teams, umożlwiające szybkie nawiązanie kontaktu z wieloma osobami na raz, które znajdują się w różnych miejscach. Oczywiście oprogramowanie dedykowane jest zarówno urządzeniom prywatnym, jak i firmowym. Wystarczy wybrać odpowiedni wariant – Home, S, Pro bądź Enterprise.

Legalne licencje i klucze aktywacyjne

Zakup danej wersji systemu operacyjnego musi być dobrze przemyślany. W przestrzeni internetowej istnieje wiele portali, które rozpowszechniają oprogramowanie w sposób nielegalny. Nabycie systemu operacyjnego z miejsca tego typu jest niezgodne z prawem – niepewne strony internetowe omijać zatem należy szerokim łukiem. Renomowani sprzedawcy we współpracy z producentem oprogramowania oferują rzetelne licencje i klucze aktywacyjne. Doskonałym przykładem sprawdzonego sklepu internetowego jest Teamnet software.

Innym rodzajem obowiązkowego oprogramowania na komputerze jest pakiet biurowy Office 2021. Również w tym przypadku jest to najnowsza wersja najpopularniejszych narzędzi na komputery prywatne i firmowe od producenta Microsoft. Względem poprzednich wersji oprogramowanie oferuje wiele nowych funkcji – m.in. nowy projekt pozwalający na zgodność z aktualnymi systemami operacyjnymi bądź współpracę na żywo w narzędziach Word, Excel, PowerPoint czy OneNote.