Planujesz zainwestować w mieszkanie ale nie wiesz jakie miasto wybrać? Najlepiej takie gdzie popyt na mieszkania jest duży, a ceny stosunkowo niewielkie. Takim miastem jest Lublin. Przeczytaj artykuł i przekonaj się dlaczego jeszcze warto kupić mieszkanie.

Lublin – miasto studenckie

Lublin to jeden z największych w Polsce ośrodek akademicki. Działa tu kilka państwowych uczelni wyższych i kilka prywatnych. Uczelnie cieszą się wysokim poziomem, co doceniają studenci którzy zjeżdżają tu z całego kraju. A jak wiadomo studenci szukają mieszkań pod wynajem. Coraz mniej osób chce mieszkać w akademikach – głównie dlatego, że akademiki drożeją. Wynajęcie mieszkania kosztuje niewiele więcej a komfort jest jednak dużo wyższy.

Lublin – miasto z perspektywami

Lublin od wielu lat bardzo dynamicznie się rozwija. Studenci nie uciekają jak kiedyś po studiach do większych miast, by tam szukać wymarzonej pracy. Teraz tę pracę mają na miejscu. W Lubinie inwestuje wiele zagranicznych firm, powstają nowe miejsca pracy. Stabilne zatrudnienie i dobre wynagrodzenie są skutecznym wabikiem, który działa na młodych ludzi. Ale nie tylko, bo przecież pracy szukać może każdy. Po prostu Lublin jest miastem perspektywicznym, bez względu na wiek czy zawód.

Lublin – atrakcyjne ceny mieszkań

Dlaczego akurat w Lublinie warto kupić mieszkanie? Bo po pierwsze- wybór jest ogromny. Naprawdę lubelscy deweloperzy nie zwalniają tempa, kupują kolejne działki na których powstają deweloperskie mieszkania.

Sprzedaż mieszkań Lublin ma się świetnie również dlatego, że ceny są tu sporo niższe niż w innych miastach Polski. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się już od 4 500 zł. To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę, że Warszawa startuje od ceny 9 000 zł. Biorąc pod uwagę dobre perspektywy zawodowe i naprawdę fajne zarobki okazuje się, że kupno mieszkania w Lublinie jest naprawdę dobrą inwestycją.

Lublin przyciąga

Nie można nie wspomnieć o wyjątkowych walorach kulturalnych miasta. Lublin to miasto z bogatą tradycją, wielokulturowe, oferujące wiele niesamowitych wydarzeń, unikalnych na skalę kraju i świata. Warto choćby wspomnieć o Carnavale Sztukmistrzów, na który zjeżdżają cyrkowcy z całego świata.

Takie miasto przyciąga, dlatego jeśli zastanawiasz się gdzie kupić mieszkanie – kup je w Lublinie.