Z treścią ulubionych albo jeszcze niepoznanych książek można współcześnie zapoznawać się na różne sposoby. Nie zawsze musi być to czytanie tradycyjnego, papierowego egzemplarza. Dzięki nowym technologiom można przyswajać różnorodne historie po prostu ich słuchając. Oczywiście nikt nie musi czytać na głos książek w czasie rzeczywistym. Wystarczy bowiem wybrać opcję jaką są audiobooki.

Co to jest audiobook?

Audiobooki to książki, które są czytane przez lektora (bardzo często aktora lub aktorkę). W taki sposób pozycje z wydania papierowego zostają przekształcone w wersje dźwiękowe. Nie zostaje wtedy zupełnie zmieniona ich treść, a mają jeszcze wartość dodaną, to znaczy niezwykłą interpretację. Wbrew pozorom audiobooki nie są najnowszym wynalazkiem. Już dekady temu wydawano bowiem książki czytane przez lektora, co rejestrowano na płytach magnetofonowych czy płytach CD. Obecnie różnica polega na tym, że książki w wersji audio są dostępne w wersjach cyfrowych, które dzięki Internetowi są dostępne dla masowej liczby odbiorców. Mają też o wiele lepszą jakość niż przed laty. Po zakupie audiobooki można bez problemu odsłuchać na smartfonie z odtwarzaczem muzycznym. Nie trzeba tutaj żadnego specjalnego programu. Z racji tego, że obecnie do wyboru jest kilka różnych formatów takich nagrań, książki audio można słuchać nie tylko przy użyciu telefonu, ale też: komputera, odtwarzacza samochodowego czy wieży Hi-Fi albo wszelkich przenośnych odtwarzaczy MP3.

Gdzie słuchać audiobooków?

Obecnie korzystają z nich ludzie w każdym wieku. Dlatego też można słuchać ich wszędzie: w domu, w drodze do pracy czy w trakcie podróży. Będą one dobrą opcją przy jeździe samochodem, pracy w ogrodzie albo w trakcie wykonywania innych, niepochłaniających całej uwagi czynności (np. prac domowych). Słuchanie książek angażuje jedynie słuch więc pozwala na wykonywanie jednocześnie innych rzeczy i tym samym na pełne wykorzystanie tak cennego czasu. W odsłuchiwaniu książek nie trzeba się ograniczać, ponieważ ich oferta jest obecnie bardzo bogata (szczególnie jeśli chodzi o wydawnicze nowości, ale oczywiście nie tylko). Szeroki wybór audiobooków można znaleźć i zakupić na stronie https://tezeusz.pl/audiobooki-mp3. To miejsce z przekładem dźwiękowym wielu gatunków literackich: poezji, baśni, kryminałów, fantastyki, powieści obyczajowych, biografii, itd. Do nagrań zapraszani są najlepsi lektorzy w kraju. Każdą pozycję książkową można kupić szybko i wygodnie, nie wychodząc z domu, a potem słuchać jej w dowolnym miejscu. Odsłuchiwanie opowieści będzie zawsze niezwykle przyjemną formą spędzania czasu.

Lider rynku antykwarycznego w Polsce - ponad pół miliona egzemplarzy - Tezeusz.pl

Rate this post