Laptopy cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ są lekkie i mobile. Można je używać w domu, jak również zabierać ze sobą do pracy czy w podróż. Kupując laptopa, musimy zastanowić się, do jakich celów będziemy go używali. Wtedy łatwiej będzie nam ustalić, jakie parametry powinno mieć wybrane przez nas urządzenie. Czy warto jednak brać pod uwagę laptopy poleasingowe?

Na rynku polskim możemy bez problemu kupić nowy laptop w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Jeśli jednak zależy nam na komputerze dobrym jakościowo i wyposażonym w lepszy procesor czy kartę graficzną, wtedy musimy zainwestować w urządzenie nawet kilka tysięcy złotych. Alternatywą dla drogiego nowego laptopa może być oferta poleasingowa. W tym przypadku możemy nabyć komputer markowy z dobrym parametrami za pół ceny nowego urządzenia w takiej samej jakości. To możliwe dzięki leasingowi, w który duże korporacje biorą biznesowe laptopy dla swoich pracowników. Po okresie umowy leasingowej komputery są poddawane kompleksowemu przeglądowi i ponownie są oferowane do sprzedaży jako sprzęt poleasingowy.

Laptop nowy – lepsze parametry, wyższa cena

Laptopy nowe są oferowane w różnych cenach. Najtańsze można kupić nawet za kilkaset złotych. Jednak za markowy sprzęt trzeba zapłacić dużo więcej. Jeśli szukamy w miarę wytrzymałego komputera z dobrymi parametrami, lepiej wybierać model ze średniej półki, ponieważ te najtańsze są gorszej jakości. Wystarczy porównać obudowę najniższych modeli – zawsze jest z plastiku, co oznacza, że jest mniej trwała. Dodatkowo parametry także są słabsze, bo szybsze laptopy kosztują kilka tysięcy złotych. Podobnie jest z innymi komponentami jak pamięć RAM, dysk zewnętrzny karta graficzna.

Laptop poleasingowy – lepsza jakość za niższą cenę

Laptopy poleasingowe pomimo kilkuletniego użytkowania w firmach nadal są lepsze jakościowo od modeli dostępnych w sklepach, zwłaszcza tych niższej klasy. Dlaczego? Komputery leasingowane przez firmy są klasy biznes. To oznacza, że są dostoswane do intensywnej pracy użytkowników. Najczęściej mają siedmio- lub ośmiordzeniowy procesor, wydajny układ graficzny, szybki dysk SSD oraz dużą pamięć RAM. Dodatkowo oferowane laptopy poleasingowe często posiadają również gwarancję sprzedawcy.

Laptopy poleasingowe mogą być alternatywą, gdy potrzebujemy komputera z dobrymi parametrami, a nie stać nas na wysokiej klasy nowy sprzęt ze sklepu. Po okresie leasingu urządzenia klasy biznes są sprzedawane za połowę ceny rynkowej, dzięki temu możemy nabyć niedrogo sprzęt dobry jakościowo.