Niezależnie od tego, czy dany sprzęt ma być wykorzystywany do pracy, czy rozrywki, monitor jest niezbędnym urządzeniem do wykorzystania pełnego potencjału komputera. Na rynku znajdziemy liczne modele, które różnią się funkcjonalnością i parametrami. Co oferują monitory panoramiczne i z funkcją telewizora?

Jak działa monitor z funkcją telewizora?

Wśród tego typu urządzeń można wyróżnić kilka głównych wariantów – monitory z tunerem TV, monitory multimedialne umożliwiające podłączenie dekodera oraz kontrolę z użyciem pilota, a także nowoczesne rozwiązania z systemami smart TV. W przypadku pierwszej opcji nie jest potrzebne żadne dodatkowe urządzenie, jednak musimy mieć dostęp do anteny odbierającej sygnał telewizyjny. Monitory multimedialne z kolei wyróżniają się wszechstronną obsługą różnych źródeł obrazu – może być to zarówno komputer, jak i konsola czy właśnie dekoder. Obecnie monitor z funkcją telewizora to najczęściej urządzenie z systemem smart TV, którego implementacja może się różnić w zależności od producenta.

Funkcje oferowane przez monitory TV

W przypadku Samsunga monitor z funkcją telewizora może korzystać z platformy Smart Hub. Za jej pośrednictwem możliwy jest dostęp do usług VOD takich jak HBO GO, Netflix, YouTube i wiele innych. Dzięki temu monitor z funkcją telewizora jest wszechstronnym, multimedialnym urządzeniem, które może służyć zarówno do pracy czy gier, jak i oglądania ulubionych filmów, seriali, wydarzeń sportowych czy programów informacyjnych. Część urządzeń tego typu ma ponadto wbudowane głośniki, co sprawia, że mogą samodzielnie funkcjonować jako domowe centrum rozrywki.

 

Przy wyborze monitora tego rodzaju warto zwrócić uwagę na dostępne aplikacje, możliwość instalacji dodatkowych programów oraz oczywiście parametry obrazu. W przypadku tej ostatniej kwestii istotne są także opcje dostosowania parametrów ekranu do aktualnie wyświetlanych treści. Aby poznać modele monitorów z funkcją telewizora i wiele innych, odwiedź stronę Samsunga.

Monitor panoramiczny – szeroka przestrzeń do pracy i rozrywki

Urządzenia takie jak monitor panoramiczny to wybór wśród użytkowników z różnych grup – graczy, pracowników biurowych, grafików i nie tylko. Wyróżnikiem tego typu ekranów są przede wszystkim proporcje obrazu wynoszące 16:9, 21:9 lub nawet 32:9. Taki format daje znacznie większe pole widzenia, co przydaje się między innymi w trakcie edycji plików graficznych, korzystaniu z kilku programów jednocześnie czy podczas obróbki wideo. Ma to znaczenie także dla graczy – zarówno tych, którzy stawiają na rozgrywkę solo, jak i fanów tytułów multiplayer.

 

Monitor panoramiczny może także zapewniać dodatkowe wrażenia z oglądania filmów lub seriali. Jego proporcje są zbliżone do ekranu kinowego, a wiele modeli tego typu charakteryzuje się ponadto wysoką rozdzielczością oraz technologiami, które wspierają wierne odwzorowanie kolorów i płynne wyświetlanie obrazu.

Monitor panoramiczny z zakrzywionym ekranem – czy warto postawić na taki model?

Zakrzywione monitory zyskują coraz większą popularność wśród graczy i nie tylko. Specyficzny kształt sprawia, że format wyświetlacza jest zbliżony do krzywizny powierzchni ludzkiego oka, co może pomóc wczuć się w treść prezentowaną na ekranie. To z kolei przekłada się na lepsze wrażenia wizualne, a ponadto może zmniejszyć zmęczenie wzroku. Taki monitor będzie świetnym wyborem w wielu przypadkach – wyjątkiem są sytuacje, w których z ekranu będzie korzystać wiele osób jednocześnie, na przykład w trakcie lokalnej rozgrywki multiplayer czy podczas oglądania filmów z rodziną lub znajomymi.

Artykuł powstał we wspólpracy Samsung