Warszawa to nieustannie jedno z najatrakcyjniejszych pod względem perspektyw miast w Polsce. Zapotrzebowanie na mieszkania jest bardzo duże, dlatego nowe inwestycje cieszą się dużym zainteresowaniem. Coraz chętniej wybór pada na Pragę-Południe, która rozwija się w niezwykle dynamicznym tempie. Dlaczego warto rozważyć zakup nieruchomości w tej dzielnicy?

Praga-Południe znajduje się na prawym brzegu Wisły i to zdecydowanie najbardziej klimatyczna dzielnica Warszawy. II Wojna Światowa oszczędziła ją na tyle, aby dzisiaj można było poczuć niepowtarzalną atmosferę dawnych czasów, a jednocześnie odczuć powiew nowoczesności. Obok XX w. willi i kamienic stoją wysokie bloki i apartamentowce, pomiędzy charakterystycznymi podwórkami znajdziemy alternatywne kluby i miejsca spotkań. Nie dziwi, że Praga-Południe jest jednym z najbardziej zaludnionych obszarów Warszawy. Dodatkową zaletą jest bliskość i bardzo dobre połączenie z centrum, a do tego sąsiedztwo plaży miejskiej, Stadionu Narodowego i malowniczych terenów spacerowych. Jeśli dodamy do tego atrakcyjne ceny mieszkań – otrzymamy przepis na komfortowe miejsce do życia.

Rynek nieruchomości na Pradze-Południe

Cechą charakterystyczną dla zabudowy w tej dzielnicy jest różnorodność. Spacerując ulicami i uliczkami zobaczymy piękne, klimatyczne kamienice, w których kryją się apartamenty niczym z filmów. Z drugiej strony rynek pierwotny na Pradze-Południe rozwija się w dynamicznym tempie i z roku na rok przybywa nowych inwestycji z nowoczesnymi mieszkaniami. Zakup nieruchomości w tym rejonie to doskonałe rozwiązanie zarówno pod względem samodzielnego korzystania z lokalu, jak i przeznaczenie go na wynajem. Bliskość centrum, miejskich atrakcji i Wisły, a jednocześnie bogactwo atrakcji na miejscu sprawia, że życie na Pradze Południe jest komfortowe oraz ciekawe.

Zalety mieszkania na Pradze Południe

Lokalizacja z pewnością sprawdzi się dla par, młodych rodzin z dziećmi, seniorów, a także studentów i osób, które przyjechały do stolicy zarobkowo. Klimat dzielnicy udziela się w wielu wydarzeniach kulturalnych, muzeach, klubach i kawiarniach oraz nowoczesnych miejscach spotkań. Praga Południe jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum i innymi rejonami miasta. Na miejscu znajduje się stacja metra i rozbudowa drugiej linii, dworce kolejowe, autobusy i tramwaje. Ale oprócz podróży zawodowych czy rozrywkowych nie ma konieczności wybierać się poza dzielnicę, bo znajdziemy tutaj wiele rozległych terenów zielonych: parków, nadwiślańskich lasków i skwerów.

Mieszkańcy Pragi-Południe są bardzo aktywni i chętnie biorą udział w inicjatywach społecznych. To dlatego spotkamy tutaj takie wydarzenia, jak nauka tańca na świeżym powietrzu, wydarzenia w przestrzeni miejskiej czy targi. Koszty życia są na średnim, warszawskim poziomie, ale z pewnością wynagradza to jego standard i komfort. Należy wziąć pod uwagę także cenę samego mieszkania, która jest atrakcyjniejsza niż w przypadku zakupu nieruchomości w centrum.

Rate this post