Laptop MacBook nie ładuje baterii? To może być symptom poważnej usterki. Zanim jednak odda się sprzęt do serwisu, warto sprawdzić kilka domowych metod naprawy tego problemu.

Dlaczego MacBook się nie ładuje?

Jeśli komputer MacBook nie ładuje baterii, taka awaria może mieć wiele przyczyn. Warto jednak rozpocząć od sprawdzenia tych najbardziej prozaicznych, ponieważ może się okazać, że wizyta w serwisie wcale nie będzie konieczna.

  • Sprawdź, czy wszystkie wtyczki są prawidłowo podłączone. Dociśnij je lub wyciągnij i podłącz jeszcze raz.
  • Zobacz, czy kabel do ładowania nie jest uszkodzony.
  • Przetestuj urządzenie przy podłączeniu do innego gniazdka – przyczyną może być awaria gniazdka, do którego zwykle włącza się komputer.
  • Zobacz, czy wtyczki i gniazdka nie są zabrudzone i w razie potrzeby wyczyść je.
  • Wykonaj restart kontrolera SMC – dokładną instrukcję, jak to zrobić, można znaleźć na stronach poświęconych komputerom Apple.

Gdy te metody nie zadziałają, w takim przypadku przyczyną najczęściej jest uszkodzenie zasilacza albo baterii. W takim przypadku konieczne będzie oddanie urządzania do dobrego serwisu.

Jak naprawia się MacBooka, który nie ładuje?

Prowadzona na komputerze MacBook naprawa zależna jest od przyczyny usterki, czyli powodu, dla którego bateria się nie ładuje. W takim przypadku serwis wykonuje specjalistyczną diagnostykę, która pozwala na jego precyzyjne określenie.

Przyczyny usterki mogą być zróżnicowane, np. mogą być to:

  • uszkodzenie wtyczek oraz gniazd zasilania,
  • awaria zasilacza komputera,
  • uszkodzenie baterii.

Serwis po sprawdzeniu komputera będzie mógł wskazać, co jest przyczyną problemu, a następnie określi, jaka naprawa będzie konieczna, aby bateria znów zaczęła się ładować.

Gdy problemem są wtyczki lub gniazdka, wtedy są one oczyszczane i naprawiane – w niektórych przypadkach konieczna może się okazać ich wymiana. Gdy usterka jest spowodowana awarią zasilacza, wtedy trzeba będzie zakupić nowy. Podobnie jest w przypadku uszkodzenia baterii – konieczne wtedy będzie zastąpienie jej nową.

Gdy zatem masz problem z ładowaniem komputera MacBook, najpierw skorzystaj z domowych metod usuwania usterki, a jeśli nie zadziałają, wybierz dobry serwis Apple.

Rate this post