Nadeszła pora na zakup nowego smartfona? Mnogość różnorodnych modeli dostępnych w sklepie może przyprawić Cię o zawrót głowy! Jeśli chcesz mieć pewność, że dokonasz właściwego wyboru koniecznie zwróć uwagę na te kilka cech, jakie powinien posiadać idealny telefon!

System operacyjny

Wybierając smartfona z popularnym systemem operacyjnym będziesz mieć pewność, że masz dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji, gier i funkcji. Decydując się na telefon z Androidem lub iOS’em bez problemów możesz także oddać go do naprawy i liczyć na wsparcie techniczne od strony producenta. To, na który z tych dwóch systemów się zdecydujesz natomiast zależy w głównej mierze od Twoich osobistych preferencji i oczywiście zasobności portfela.

Pojemność baterii

Zwracając uwagę na ten parametr przed zakupem unikniesz sytuacji, w których Twój telefon zaskoczy Cię nagłym brakiem energii i wyłączaniem się w najmniej oczekiwanym momencie. Oczywiście najlepsze będą modele z większą pojemnością baterii. Jak sprawdzić tę cechę? Pojemność baterii zapisana jest w danych technicznych telefonu w jednostkach mAh. Aby nie musieć każdego dnia być zdanym na korzystanie z powerbanków, sięgnij po model który posiada co najmniej 3500 mAh lub więcej.

Jak zadbać o swój powerbank?

Pamięć wewnętrzna

Wprawdzie większość dostępnych modeli smartfonów ma możliwość rozszerzenia pamięci o kartę, to jednak warto zdecydować się na model z większą pojemnością. Nie wszystkie bowiem aplikacje oferują instalację na karcie SD. Dzięki wybraniu telefonu z większą pamięcią wewnętrzną będziesz mieć pewność, że możesz korzystać z wszystkich niezbędnych Ci aplikacji oraz gier.

Pamięć RAM

Pamięć RAM to inaczej pamięć operacyjna. Dzięki niej telefon jest w stanie przetworzyć wszelkie dane i bez usterek uruchamiać kilka programów naraz. Smartfon o dużej ilości pamięci RAM działa płynniej i rzadziej się zawiesza. Sięgając po model z co najmniej 3 GB RAM będziesz cieszyć się szybkim uruchamianiem się aplikacji i bezproblemowym przełączaniem między nimi.

Co kryje w sobie Iphone?

Aparat fotograficzny

Nie da się ukryć, że obecnie telefon służy nam nie tylko do dzwonienia. Bardzo ważną kwestią jest również robienie zdjęć. Wielu z nas zależy na jak najlepszej jakości przechwytywanego obrazu. Jeśli jest tak także w Twoim przypadku, wybierz smartfon z przednim aparatem o rozdzielczości co najmniej 8 megapikseli. Natomiast ten z tyłu powinien mieć powyżej 15 megapikseli, by zapewnić Ci zadowalające zdjęcia. Zwróć także uwagę na dodatkowe opcje, takie jak filmowanie w HD oraz przedział zoomu.

Dodatkowe funkcje

Przed zakupem nowego smartfona dokładnie zapoznaj się z jego specyfikacją techniczną. Wiele modeli posiada dodatkowe funkcje, które mają znaczący wpływ na komfort użytkowania telefonu. Jeśli jesteś pewien, że z którychś z nich nie będziesz korzystał, warto poszukać smartfona bez danej funkcji, który okaże się przez to tańszy. Możliwe jednak, że nie warto rezygnować z nowinek technologicznych, jakie oferują współczesne telefony. Może się bowiem okazać, że chociaż jesteś początkowo sceptycznie nastawiony, poszczególne opcje okażą się bardzo przydatne w życiu codziennym. Do takich dodatków należą: dual sim (tutaj znajdziesz poradnik, jak wybrać telefon dla dwóch numerów), technologia NFC czy czytnik soczewki oka.

5/5 - (1 vote)