Przed nami najcięższy, przede wszystkim finansowo, okres roku, a więc charakteryzujący się znacznymi spadkami temperatur oraz opadami deszczu i śniegu, jesień i zima. To właśnie takie warunki wymuszają dodatkowe docieplenie pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i innych użytkowych. Osoby zaradne jeszcze na przełomie wiosny i lata zaopatrzyły się w wszechstronne instalacje grzewcze, mniej przewidujący penetrują najpewniej zasoby sieci Internet poszukując rozwiązań, które które mogliby jeszcze zastosować. Aby zadanie to było dla nich łatwiejsze, przygotowaliśmy niniejszy artykuł, w którym przedstawimy różne rodzaje spełniających te oczekiwania systemów.

Przed nami najcięższy, przede wszystkim finansowo, okres roku, a więc charakteryzujący się znacznymi spadkami temperatur oraz opadami śniegu i deszczu zima. To właśnie takie warunki wymuszają dodatkowe docieplenie pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i innych użytkowych. Osoby zaradne jeszcze na przełomie wiosny i lata zaopatrzyły się w wszechstronne instalacje grzewcze, mniej przewidujący penetrują najpewniej zasoby sieci Internet poszukując rozwiązań, które które mogliby jeszcze zastosować. Aby zadanie to było dla nich łatwiejsze, wraz z przedstawicielem firmy Ekogalicja montującej instalacje grzewcze w Krakowie; przygotowaliśmy niniejszy artykuł, w którym przedstawimy różne rodzaje spełniających te oczekiwania systemów.

Znajdującą najczęstsze zastosowanie i najbardziej starą metodą ogrzewania pomieszczeń jest ogrzewanie grawitacyjne. Jest ona bezsprzecznie najtańsza, jako że nie potrzebuje zastosowania energii elektrycznej – transmisja przesyłania ciepła możliwa jest dzięki zjawiskowi unoszenia się ogrzanej wody znajdującej się w systemie oraz opadania płynu po jego schłodzeniu do zakładanej temperatury. System ten znajduje tylko zastosowanie jedynie w niezbyt dużych obiektach mieszkalnych i biurowych, ze względy na fakt, że w przypadku potrzeby jej rozbudowy oraz oddalania się od kotła opalanego węglem lub drewnem wynikający stąd koszt urządzeń wspomagających pozwalających na skuteczną cyrkulację ciepłej i zimnej wody powodują, że system ten jest nieopłacalny.

Zamiennikiem dla takiego rozwiązania jest ogrzewanie pompowe. Z nazwy tej w prosty sposób można wywnioskować, metoda ta opiera się na zamontowaniu w systemie pompy c.o., która to dzięki dużej mocy wymusza szybszy obieg wody, co gwarantuje potrzebne dogrzanie pomieszczeń. Decydując się na rzeczone rozwiązanie należy pamiętać, że poza kosztami opału przewidzieć musimy też większe wydatki na energię elektryczną, albowiem wykorzystywana przez większą część sezonu pompa w sposób zauważalny spowoduje zwiększenie poboru prądu.
W obiektach o dużej powierzchni do ogrzania najczęściej występującym jest z kolei wykorzystanie ogrzewania rozdzielaczowego, gdzie kocioł połączony jest przy pomocy rur do urządzeń dozujących ciepło do określonych pionów i poziomów, którymi przesyła je do znajdujących się na końcu instalacji grzejników.

Obecnie na renomie, przede wszystkim w obiektach mieszkalnych, zyskuje tak zwane ogrzewanie podłogowe. Pomimo dużych nakładów finansowych jakie są potrzebne do jego montażu, zapewnia ono użytkownikom nie tylko wygodę ale i zwiększa estetykę pomieszczenia, jako że orurowanie nie biegnie po ścianach, a pod panelami podłogowymi. Obecnie jest możliwy duży wybór dotyczący stosowanych systemów grzewczych, a zależne to jest od metrażu posiadanego przez nas biura, domu lub mieszkania, jak również – budżetu jakim dysponujemy i jakie chcemy przeznaczyć na montaż instalacji grzewczej. Opłacalnym jest przed decydując się na zamówienie porozmawiać z przedstawicielami co najmniej kilku firm proponujących tego typu systemy i zdobyć informacje dotyczące tego, który z nich najlepiej nadaje się w naszym budynku. Takie rozpoznanie pozwoli nam także w większym stopniu zapoznać się z występującymi na krajowym rynku cenami systemów i produktów opisanych powyżej.

Rate this post