Szukając ciekawych rozwiązań w kwestii architektury wnętrz warto zainteresować się technologią LED. Podwieszone sufity cieszą się popularnością w nowym budownictwie, a także w przypadku remontów starych budynków.

Sufity podwieszane i profile aluminiowe

Sufit podwieszany nie musi znajdować się na całej powierzchni. Przez stworzenie niewielkiej luki w narożniku można pozwolić sobie na zastosowania cieszące oko. W takiej luce można ukryć karnisz, przez co uzyska się efekt „wychodzącej z sufitu” zasłony, jednak jeszcze bardziej efektowne będzie zamontowanie taśmy LED. W tym celu najlepiej wyposażyć się w profile aluminiowe, ponieważ za ich pomocą montaż będzie bardzo prosty, a sama taśma nada Twojemu sufitowi eleganckiego wyglądu.

Do podwieszenia używa się płyt gipsowo-kartonowych, w których można montować przeróżne elementy. Ciekawym rozwiązaniem jest wycięcie niewielkich otworów i zamontowanie tam oświetlenia punktowego LED.

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie?

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie?

Głównie ze względów estetycznych. Oświetlenie sufitowe daje niezwykłe efekty – zwłaszcza kiedy widać światło, jednak nie wiadomo, gdzie jest jego źródło. Ponadto, podczas montowania zwyczajnych żarówek w płytach gipsowo-kartonowych należy zachować odpowiedni odstęp przeciwpożarowy. Lampy LED nie nagrzewają się, dlatego można ich ułożenie zaaranżować dokładnie tak, jak się tego chce. Daje to pole do popisu każdemu, kto ma ochotę samodzielnie zaprojektować dane wnętrze.

W przypadku sal balowych, bankietowych etc. warto jest zastosować sufit podwieszany, ponieważ taśmy LED zamontowane w lukach stworzą unikalny klimat. Dlaczego? Za pomocą odpowiednich sterowników i taśm można zmieniać kolor emitowanego światła, a także jego natężenie. Często zdarza się, że sterownik pozwala na dodatkowe efekty, na przykład miganie, płynną zmianę kolorów i wiele więcej. Dlatego wiele osób decyduje się na wybranie tej technologii we własnym domu. Dzięki niem można wprowadzić romantyczny, spokojny nastrój. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby urządzić u siebie dyskotekę z prawdziwego zdarzenia!

Oświetlenie korytarza

Sufit podwieszany to również doskonałe rozwiązanie w przypadku korytarzy. Są to przestrzenie dosyć wąskie i często trudne jest dodanie do nich gustownego elementu, który spodoba się gościom. Jednak kiedy obniży się sufit, można np. ułożyć estetyczny wzór z lamp montowanych w gipsie, albo zainstalować taśmę LED, która będzie świeciła dokładnie tak, jak chcesz. Będziesz dzięki temu w stanie poszerzyć wizualnie przestrzeń.

Gdzie zaopatrywać się w lampy do sufitu napinanego?

Lampy i taśmy LED to przedmioty długowieczne. Dlatego kiedy zakupisz dobre oświetlenie – miej pewność, że Cię nie zawiedzie. Kupuj tylko u sprawdzonych dostawców, w ten sposób ustrzeżesz się przed niechcianymi awariami, Illuminations od dawna gwarantuje klientom najwyższą jakość. W ich ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do swojego sufitu podwieszanego LED.

5/5 - (2 votes)