Nie ma co ukrywać, że łazienka jest jednym z najczęstszych pomieszczeń, które odwiedzają wszyscy domownicy. Cechuje je również niewielki rozmiar, dlatego jej wystrój powinien być bardzo dokładnie przemyślany. Na pomoc przychodzą tapety do łazienki, które z łatwością można dopasować do każdego WC. Wystarczy wiedzieć, jak to zrobić. Jakie tapety mogą być przydatne w kreacji łazienki? W jaki sposób nie stracić przy tym harmonii? Czytaj dalej!

Jakie tapety wykorzystać do kreacji łazienki?

Dla osób niekonieczne zaznajomionych z tematem wnętrzarstwa, aranżacja toalety może sprawiać szczególne problemy. Nudzi Cię codzienny widok znoszonych płytek i nie chcesz przy tym zbytnio się wysilać? Zadowalające efekty możesz uzyskać w naprawdę prosty sposób! Wystarczą tapety o jednolitym kolorze. Jakie odcienie są zatem najczęściej wybierane? Do najpopularniejszych z nich zalicza się kolor niebieski oraz fioletowy. Jeśli w łazience dbasz również o obecność roślinności, to świetnym pomysłem będzie też wykorzystanie barwy zielonej. Pamiętaj, że sam kolor może odgrywać kluczowe znaczenie w wyborze tapety do Twojej łazienki. Uważaj, bo dopasowanie wzorów rządzi się zupełnie innymi prawami!

Jeśli jednak chcesz wskoczyć na głęboką wodę, to oprócz konkretnego koloru przydatny będzie też odpowiedni motyw. Do tych powszechnie wykorzystywanych w łazience zaliczyć można:

motywy geometryczne – mile widziane są szczególnie w niewielkich łazienkach, ponieważ niewielkim kosztem uzyskasz poczucie spokoju oraz wewnętrznego ładu. Zatem są powszechnie wykorzystywane w aranżacjach zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych,
motywy roślinne – mowa tutaj o wszelkich drzewach, roślinach oraz liściach. Kojarzone są z tym, czym przede wszystkim łazienka – ze świeżością. Pozwolą Ci również szybko odpłynąć myślami w stronę obfitych lasów i łąk! Zieleń jest kolorem uspokajającym i wyciszającym zmysły, a po ciężkim dniu należy się odpowiedni relaks w wannie lub krótkie spa. Przykładowe tapety z motywami liściastymi znajdziesz tutaj: https://rewallution.pl/tapety-liscie

Musisz jednak uważać, ponieważ nieumiejętne dopasowanie tapety może skutkować poważnymi konsekwencjami dla stylistyki pomieszczenia. O czym więc trzeba pamiętać? Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby rodzaj tapety był dobrany do pomieszczeń wilgotnych! Kuchnia oraz łazienka stanowią przestrzenie, w których dużo jest wody i brudu. Oprócz estetycznych walorów pamiętaj, aby stawiać na funkcjonalność. Tapety wysokiej jakości przeznaczone do trudnych metraży idealnie sprawdzą się nawet w okolicy umywalki i lustra.

Łazienka i tapeta. Jak uzyskać harmonię?

Jeśli Twoja łazienka jest utrzymana w jasnej kolorystyce, to jasne jest to, że nie wykorzystasz do niej ponurego koloru lub motywu. Pamiętaj też, że jaskrawe kolory dadzą też efekt „głębi”, co pozwoli na optyczne powiększenie łazienki. Zwrócić uwagę powinieneś też na samo wyposażenie: kolorystyka oraz kształt mebli również może wpływać na końcowy efekt Twoich działań. Wnętrze należy traktować holistycznie i patrzeć, jak jest postrzegane w całości – to stanowi klucz do osiągnięcia prawdziwej harmonii.

„Wybierając tapetę do toalety, zwrócić uwagę powinieneś na kilka czynników. Do jasnych motywów wykorzystuj równie jaskrawą kolorystykę tapet. Zadbać powinieneś też o proste kształty, które delikatnie będą podkreślać wybrany kolor oraz meble w łazience. Lepiej nie mieszaj ciemnego z jasnym, ponieważ stworzysz przez to wrażenie chaosu.” – mówią miłośnicy tematu

Ustosunkuj się do powyższych porad i stwórz pełną symfonii łazienkę już teraz. Mamy nadzieję, że artykuł przybliżył Ci nieco tematykę aranżacji toalety!


Sprawdź ranking umywalek łazienkowych