Praktyczny pokój dla seniora – jak go urządzić?

Praktyczny pokój dla seniora – jak go urządzić?

Seniorzy mają szczególne potrzeby, również jeśli chodzi o aranżację pokoju przeznaczonego dla seniora. Kluczowe są tu oczywiście ułatwienia, które sprawią, że codzienne funkcjonowanie starszej osoby stanie się znacznie prostsze. Co ciekawe, ważną rolę odgrywają w tym żaluzje oraz rolety. O czym należy wówczas pamiętać? Przeczytaj nasz tekst – kto wie, być może zainspiruje Cię on podczas aranżacji pokoju dla seniora?

Praktyczny pokój seniora – ułatwienia przede wszystkim

Jeśli chodzi o przygotowanie pokoju dla seniora, musisz zadbać o to, by znalazły się w nim rozwiązania, które ułatwią osobie starszej wykonywanie codziennych czynności. Rozumie się przez to np. instalację podnośnika do telewizora albo montaż okien z systemem sterowania – dzięki temu użycie pilota wystarczy do tego, by otworzyć lub zamknąć okiennice. Jeśli odpowiednio podejdziesz do tego zadania, sprawisz, że codzienne funkcjonowanie seniora stanie się bardziej komfortowe i przyjemniejsze.

Pokój dla osoby starszej a oświetlenie

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ważną rolę podczas aranżacji pokoju przeznaczonego dla seniora odgrywają takie kwestie jak na przykład… akcesoria okienne – rozumie się przez to w szczególności rolety oraz żaluzje. Poniżej znajdziesz kilka rozwiązań, które powinny się wówczas sprawdzić:

  • rolety zaciemniające – są one ważne szczególnie w sytuacji, gdy pokój seniora ma szerokie okna. Wynika to z prostego faktu: przez takie okiennice przenikają duże ilości światła słonecznego, co nie tylko mocno (z punktu widzenia niektórych seniorów – zbyt mocno) rozjaśnia pomieszczenia oraz nagrzewa je w porze letniej. Rolety zaciemniające mogą również skutecznie odbijać promienie słoneczne,

  • plisy – roleta plisowana (dostępna na stronie https://anwis.pl/pl/rolety-zaluzje-plisowane) dokładnie przylega do powierzchni okna. Dzięki temu senior nie musi obawiać się, że do pokoju będę wpadać pojedyncze, ale silne promienie słoneczne.

Wyżej wymienione rozwiązania sprawiają, że osoba starsza będzie mogła w spokoju odpoczywać nawet w czasie upalnych, pełnych słońca dni. Można wówczas w spokoju poświęcić się lekturze, oglądaniu telewizji czy innym aktywnościom, które pomagają w wypoczynku.

Żaluzje i rolety – gdzie można je kupić?

Jeśli Twoim celem jest przygotowanie jest dostosowanie pokoju do potrzeb seniora, te pozornie nieważne kwestie, tj. żaluzje oraz okna, mają w rzeczywistości niebagatelne znaczenie. Gdzie kupić wysokiej jakości produkty z tej kategorii?

Jednym z miejsc, w których warto to zrobić, jest sklep internetowy anwis.pl oferujący szeroką paletę rozwiązań takich jak: zasłony panelowe, żaluzje (żaluzja drewniana, plisowana, pionowa oraz rzymska) i rolety (wewnętrzne, dzień/noc, rzymskie).