Ogrodowy basen to oczywiście prestiż i wygoda, ale również wiele obowiązków związanych z utrzymaniem czystości. Jeśli poszukujesz rozwiązania, które pozwoli Ci dłużej utrzymać klarowną i ciepłą wodę, to koniecznie rozważ zakup zadaszenia. Sprawdźmy jakie dostępne są na rynku najlepsze i najpopularniejsze rozwiązania.

Zadaszenia basenowe – krótka charakterystyka

Zadaszenie basenowe spełnia kilka istotnych funkcji, które docenione zostaną przez Ciebie już od pierwszego dnia użytkowania. Przede wszystkim chronią akwen wodny przed dostaniem się zanieczyszczeń, co bezpośrednio wpływa na częstotliwość jego sprzątania. Forma zadaszenia przypomina szklarnię, która pozytywnie wpływa na czas nagrzewania się wody oraz zapewnia niewielkie straty ciepła i utrzymuje optymalną temperaturę.

Kolejnym, niezaprzeczalnym atutem z pewnością jest możliwość skorzystania z basenu o każdej porze dnia i nocy. Przy odkrytych basenach wieczorem woda staje się chłodniejsza a kąpiel jesienno-zimowa raczej jest wykluczona. Co więcej, tego typu rozwiązanie dostarcza niezwykłego komfortu i wygody codziennego użytkowania. Uzupełniając przestrzeń o odkurzacz basenowy, zminimalizujesz konieczność sprzątania do minimum.

Rodzaje zadaszeń do basenu poliestrowego

Bogata oferta zadaszeń ogrodowych pozwala na dopasowanie wyrobu do własnych potrzeb i preferencji. Styl, elegancję i estetykę uzyskasz, decydując się na aluminiową konstrukcję ze stopu AlMgSi w kolorze elox wraz z wypełnieniami poliwęglanem litym PC. Aerodynamiczne kształty dostępnych na rynku modeli perfekcyjnie radzą sobie także z wiatrem i zamieciami śnieżnymi.

Modelem pokrycia, które szczególnie urzeka pięknem i estetyką, jest zadaszenie Casablanca od marki Vivapool swoje produkty oferuje zarówno klientom z Polski, jak i całej Europy. Stylistyka wzoru przede wszystkim bazuje na maksymalnie wykorzystanej przestrzeni pod zadaszeniem. Jego zaletami niewątpliwie jest wytrzymałość oraz swoboda przemieszczania się pod modułami. Co więcej, jako nieliczny produkt ma możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu jest to najniższy i najbardziej komfortowy wyrób.

Nie wiesz, czy masz zdecydować się na standardowe pokrycie, czy wysokie umożliwiające swobodne poruszanie się dorosłych? Skorzystaj z rozwiązań łączonych! Nad taflą wody rozplanuj klasyczne zabezpieczenie, zaś w miejscu chodzenia, to wyższe. Takie rozwiązanie w pełni sprosta wszystkim Twoim wymaganiom, dając możliwość spędzania czasu w gronie najbliższych. Co ważne, zadaszenie także pozytywnie wpływa na kwestie finansowe, gdyż przedłuża żywotność basenu i nie generuje nadmiernych kosztów czyszczenia.

Zdjęcie: stock.adobe.com, autor: Tupungato

5/5 - (1 vote)