Współczesne smartfony posiadają wiele funkcji, których wykorzystanie ułatwia codzienne życie. Użytkowane aplikacje i efektowne dodatki graficzne mogą jednak niekorzystnie oddziaływać na czas pracy akumulatora. Warto wiedzieć, jak ograniczyć ilość pobieranej energii.

Odpowiednia jasność ekranu

Chcąc dłużej korzystać z telefonu po jego naładowaniu, można spowolnić proces starzenia się baterii. Warto zatem pracować na smartfonie, ustawiając mniejszą jasność ekranu. Długość pracy telefonu można również wydłużyć, usuwając nieużywane aplikacje. Warto ponadto: aktywować automatyczną jasność ekranu, wyłączyć odświeżanie rzadko włączanych programów, dezaktywować niepotrzebne w danej chwili moduły łączności. 

Nocne ładowanie

Telefony, mające akumulator litowo-jonowy, mogą być podłączone do źródła zasilania przez 12 godzin. Nie trzeba martwić się o ewentualne ryzyko przeładowania.  Nowoczesne telefony mają bowiem oprogramowania, które po osiągnięciu pełnej mocy akumulatora dezaktywują proces pobierania energii. Nie należy również obawiać się negatywnego wpływu częstego ładowania. Warto pamiętać, by podłączyć telefon zanim poziom energii spadnie poniżej 15 procent. Duże znaczenie ma również rodzaj używanej ładowarki. Powinna być dostosowana do konkretnego modelu smartfonu.

Ciemny motyw

Wiele osób uatrakcyjnia wygląd ekranu, efektownymi widżetami i animowanymi tapetami. Tego typu dodatki oddziałują negatywnie na akumulator, przyczyniając się do szybszego zużywania energii. Warto zatem zdecydować się na zastosowanie prostych tapet o stonowanych barwach. Pracę akumulatora można również wydłużyć, ustawiając w telefonie ciemny motyw. Opcja ta dostępna jest również w wielu aplikacjach oraz niektórych przeglądarkach internetowych. Warto również pamiętać, że promienie słoneczne mogą negatywnie oddziaływać na telefon, prowadząc do krótszej pracy po naładowaniu.

Współczesne smartfony stanowią odpowiedniki mobilnych komputerów. Nie są to jednak roboty o nieograniczonych możliwościach. Należy zatem dbać o swoje urządzenie. Chcąc znaleźć więcej patentów na wydłużenie pracy telefonu, warto prześledzić portal z nowinkami internetowymi.

Rate this post