Ubijaki do ziemi to sprzęt umożliwiający wydajne i efektywne zagęszczanie gruntu oraz podłoży pod budowę ciągów pieszych, dróg, placów, parkingów oraz innych nawierzchni. Nowoczesne ubijaki do ziemi zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i ergonomii pracy przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej wydajności pracy. Poznaj najlepsze ubijaki do ziemi na rynku.

Ranking specjalistycznych ubijaków do ziemi

Ubijaki do ziemi (skoczki, zagęszczarki stopowe) to profesjonalne urządzenia stanowiące podstawowe wyposażenie każdej firmy budowlanej realizującej budowy dróg i innych nawierzchni asfaltowych czy brukowych. W niniejszym zestawieniu prezentujemy ranking specjalistycznych ubijaków do ziemi dla najbardziej wymagających specjalistów.

Ubijak Ammann ATR 60 C

Ubijaki do ziemi Ammann ATR 60 C to profesjonalna seria skoczków doskonale przystosowana do wymagających prac. Prezentowane ubijaki zapewniają ergonomiczne rozwiązania, które skutecznie tłumią drgania przenoszone na linii dłoń-ramię, skutecznie chroniąc operatora maszyny. Ubijaki do ziemi Ammann ATR 60 C wyposażone są w silnik benzynowy o mocy 2,2 kW przy 4300 obr./min oraz generują 11,5 kN siły odśrodkowej. Częstotliwość uderzeń płyty roboczej ubijaka wynosi 680 minutę, a jej ciężar to 62 kg. Maksymalna wydajność zagęszczania prezentowanych ubijaków do ziemi wynosi 45 cm. Ubijaki Ammann ATR 60 C to bez wątpienia jedne z lepszych skoczków w swojej klasie.

Ubijak Altrad Belle RTX 60

Ubijaki do ziemi Altrad Belle RTX 60 to mocne zagęszczarki stopowe wyposażone w silnik spalinowy Honda GX 100 generujący 2,3 kW mocy oraz 13,6 kN siły odśrodkowej. Ubijaki zapewniają wysoką wydajność pracy, niezawodną konstrukcję oraz ergonomię, przez co rekomendowane są do stosowania w najtrudniejszych warunkach roboczych. Prezentowane ubijaki do ziemi generują wibracje 450-660 wibracji na minutę przy tempie posuwu do przodu na poziomie 13,6 m/min – zależnie od gruntu i czynników zewnętrznych. Skoczki Altrad Belle RTX 60 wyposażone są w płytę roboczą o szerokości 165 mm oraz w stopę o długości 335 mm. Ubijaki do ziemi Altrad Belle RTX 60 to sprawdzony wybór do większości prac ziemnych.

Ubijak Husqvarna LT 800 HATZ

Ubijaki do ziemi Husqvarna LT 800 HATZ dedykowane są do zagęszczania trudnych podłoży – również mułu i gliny. Dzięki dużej sile i prędkości roboczej prezentowane ubijaki bez trudu poradzą sobie w najtrudniejszych warunkach roboczych. Urządzenia świetnie sprawdzą się podczas pracy w wykopach, budowie wodociągów, przygotowywaniu fundamentów oraz w wielu innych wymagających pracach. Prezentowane ubijaki do ziemi wyposażone są w wysokoprężny silnik spalinowy o mocy 3 kW, który zapewnia prędkość roboczą wynoszącą 12 m/min oraz poziom drgań 11,9 m/s2. Płyta robocza mierzy 280 mm szerokości, a poziom generowanego hałasu to 107 dB. Skoczki LT 800 HATZ ważą 97 kg oraz dzięki doskonałej przyczepności i skuteczności ubijania zapewniają operatorowi możliwość wydajnej pracy niezależnie od czynników zewnętrznych czy rodzaju zagęszczanego podłoża.

Rate this post