Największy w Polsce producent systemów odprowadzania spalin – MK Żary – wprowadził nową wersję narzędzia do konfiguracji systemów kominowych. MK King rewolucjonizuje zakupy i skraca czas doboru komina, z nawet kilku dni do 2-3 minut!

Program dostępny online (http://mkking.mkzary.eu) powstał specjalnie z myślą o usprawnieniu pracy w hurtowniach instalacyjnych, specjalistycznych punktach sprzedaży kominów, a także firmach wykonawczych.

Jak działa MK King?

Po  wprowadzeniu danych do logowania ukazuje się prosty i przejrzysty interfejs. Na tym etapie wybieramy rodzaj urządzenia, z którym będzie pracować system kominowy spośród kotłów atmosferycznych na gaz, olej, drewno, pellet, kotłów kondensacyjnych dużych, średnich i małych mocy oraz kotłów na paliwo stałe – węgiel i ekogroszek.
Do wyboru jest także tryb profesjonalny, w którym można wykonać wszystkie konfiguracje ręcznie. Jeżeli jednak zdecydujemy się na krótszą drogę – po wprowadzeniu zaledwie kilku parametrów otrzymujemy gotową ofertę.

System kominowy skompletowany w kilka minut

W kolejnych krokach musimy tylko podać Typ instalacji: czy komin jest prowadzony w szachcie czy na zewnątrz budynku (jednościenny czy izolowany). Jeżeli zdecydowaliśmy się na wybór komina w szachcie, musimy odpowiedzieć na pytanie czy komin jest prowadzony prosto czy z uskokiem.
Następnie system prosi o podanie wysokości i średnicy komina oraz długości i średnicy czopucha.
Po wpisaniu tych danych program generuje odpowiednie dla nas rozwiązanie, zawierające wszystkie niezbędne elementy konstrukcyjne, w tym płyty dachowe, uszczelki czy obejmy łączące.

Przy każdym z nich podana jest cena katalogowa. Ponadto otrzymujemy wizualizację systemu wraz z kompleksowym opisem rozwiązania z jego wszystkimi właściwościami, takimi jak m.in.: odporność korozyjna, materiał rdzenia, maksymalna temperatura pracy oraz certyfikaty i gwarancje, które  można dodatkowo pobrać w formacie PDF.  Istnieje możliwość wygenerowania oferty i przesłania jej do klienta.

To jedyne tego rodzaju narzędzie w branży. Jego niebywałym atutem jest prosta obsługa i skupienie wszystkich produktów w jednym, bardzo przyjaznym miejscu. Nasi partnerzy cenią sobie czas, jaki zyskali dzięki MK King. Wcześniej ręczna konfiguracja była bardzo pracochłonna i obarczona sporym ryzykiem, że któryś z elementów nie zostanie uwzględniony w kalkulacji. W przypadku tego systemu  minimalizujemy możliwość wystąpienia błędów. Klient otrzymuje jasną i graficzną ofertę – mówi Kamil Hałada, regionalny kierownik sprzedaży, wdrażający system MK King. – System zostanie niebawem uzupełniony o możliwość składania zamówień, sprawdzania dostępności towaru i etapów realizacji. Będzie to wówczas prawdziwy kombajn usprawniający sprzedaż – dodaje.