Garnitur to obowiązkowy element wyposażenia szafy każdego mężczyzny. Przydaje się do pracy lub na wyjątkowe uroczystości, których charakter podkreślamy odpowiednim strojem. Butiki z modą męską oferują bardzo wiele modeli garniturów w zróżnicowanym fasonie, kolorystyce czy kroju. Alternatywą są krawcy, którzy szyją garnitur, dopasowując go do potrzeb klienta.

Druga skóra mężczyzny

            Garnitur, aby spełniał swoją funkcję reprezentacyjną, musi być swoistą drugą skórą każdego mężczyzny. Ważne jest, aby dopasować ubiór do sylwetki, okazji, na którą ma być założony oraz indywidualnych preferencji estetycznych. Nie zawsze oferta sklepowa odpowiada męskim gustom, dlatego też korzystają z usług krawieckich.

            Przygotowanie garnituru na miarę to usługa zdecydowanie droższa niż jego zakup w sklepie. Wykorzystując pożyczki przez Internet, można podarować sobie odrobinę luksusu, zamawiając model dopasowany idealnie do nas. Co więcej, wybierzemy także rodzaj materiału, z jakiego ma być uszyty oraz indywidualne zdobienia, które dodadzą ubiorowi szyku i klasy.

 

Niestandardowa sylwetka

            Panowie niscy lub bardzo wysocy, a także mężczyźni o okrąglejszych kształtach mają zwykle spore kłopoty z dobraniem właściwego garnituru. Wiąże się to z faktem, iż sklepy oferują tradycyjną, popularną rozmiarówkę, zapominając często o klientach z niestandardową sylwetką. Wówczas rozwiązaniem jest skorzystanie z usług krawca, który przygotuje ubranie dopasowane do naszych wymiarów.

            Garnitur szyty na miarę będzie nie tylko idealnie leżał, ale także zatuszuje mankamenty figury, które chcemy schować przed wzrokiem osób postronnych. Podobne problemy miewają panowie o wyjątkowo szczupłej sylwetce, na których żadne ubranie nie wygląda atrakcyjnie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest uszycie garnituru na miarę, którego koszty można sfinansować z pożyczki przez Internet.

 

Nietypowe kolory

            Momentem, w którym decydujemy się na skorzystanie z usług krawca, jest także chęć posiadania oryginalnego ubrania. Mając wysublimowany gust trudno znaleźć w sklepach odzież, odpowiadającą naszym oczekiwaniom. Wybierając garnitur na miarę, można uszyć go z dowolnego materiału, który możemy wcześniej zakupić, korzystając z pożyczki przez Internet. Do krawca warto zgłosić się z konkretnym pomysłem, jaki chcemy zrealizować. Wystarczy fotografia lub ogólny zamysł stylistyczny, aby za kilka tygodni, odebrać gotowe, wymarzone ubranie, rodem ze światowych wybiegów mody.

            Warto również wskazać, iż ubrania szyte na miarę są unikatowe. Nie spotkamy drugiej osoby w tym samym garniturze, co pozwoli nam na zachowanie oryginalnego stylu. Na zamówienie można uszyć zarówno garnitury wizytowe, jak i te noszone na co dzień – do pracy. Ogranicza nas jedynie fantazja, dostępność materiałów i umiejętności krawca.

            Wybór garnituru nie jest sprawą prostą. Jeśli mężczyzna może poszczycić się regularną sylwetką, standardowym wzrostem i tradycyjnym gustem, bez trudu znajdzie odpowiedni model w sklepie. Jeśli natomiast mamy kilka nadmiarowych kilogramów lub ponadprzeciętny wzrost, wówczas trudniej zdobyć gotowy produkt. W takiej sytuacji warto udać się do profesjonalistów, którzy uszyją garnitur pasujący idealnie do sylwetki oraz indywidualnych preferencji estetycznych.

Rate this post