Już niebawem na rynku pojawią się trzy nowe modele dousznych słuchawek Bluetooth z serii CKR. ATH-CKR75BT, ATH-CKR55BT i ATH-CKR35BT łączą bardzo dobre brzmienie z wysoką jakością wykończenia i użytecznymi rozwiązaniami. Dzięki wbudowanym akumulatorom modele te idealnie sprawdzają się podczas podróży i codziennych dojazdów do pracy.

Po niedawnym wprowadzeniu odnowionej gamy słuchawek dousznych CKR, Audio-Technica teraz rozszerza ją o trzy modele Bluetooth – ATH-CKR75BT, ATH-CKR55BT i ATH-CKR35BT. Zachowując naturalne brzmienie, będące znakiem rozpoznawczym serii CKR, prezentowane trio wypełnia wszystkie poziomy jakości dźwięku i budżetu, od przystępnego cenowo, przez średnią półkę, na klasie premium kończąc. Dzięki temu każdy miłośnik muzyki może cieszyć się bardzo dobrym brzmieniem, np. podczas podróży, bez konieczności podłączania kabla.

Wiodącym modelem wśród nowych dousznych słuchawek Bluetooth jest konstrukcja klasy premium – ATH-CKR75BT. Szczycąc się 11,8-milimetrowymi przetwornikami, stworzonymi pod kątem krystalicznie czystego i precyzyjnego odwzorowania brzmienia, dostarczają naturalny dźwięk, jeszcze bardziej udoskonalany przez obudowę wykonaną z aluminium. Wytrzymały i jednocześnie lekki, materiał ten pomaga ograniczyć wewnętrzne wibracje, które mogą mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku. Ten flagowy model dostępny jest z przykuwającym uwagę wykończeniem gun metal.

W grupie słuchawek ze średniej półki Audio-Technica przedstawia ATH-CKR55BT. Ta lekka douszna konstrukcja skutecznie izoluje od hałasu, dzięki czemu idealnie sprawdza się w narażonym na hałas otoczeniu. Wewnątrz obudów pracują 10,7-milimetrowe przetworniki, które w celu zminimalizowania niepożądanego wewnętrznego rezonansu wyposażone są w mosiężne stabilizatory. Rozwiązanie to zapewnia czysty i precyzyjny dźwięk.

Dostępny w czarnym lub srebrnym wykończeniu, stylowy, podstawowy model ATH-CKR35BT jest najlżejszą konstrukcją bezprzewodową z serii. 9,8-milimetrowe przetworniki zapewniają czyste brzmienie średnich i wysokich częstotliwości, aby zapewnić właściwy poziom dynamiki.

Każdy z trzech modeli wyposażony jest w Bluetooth 4.1. Słuchawki ATH-CKR75BT i ATH-CKR55BT dodatkowo obsługują kodeki aptX i AAC (ATH-CKR35BT tylko AAC), aby zapewnić stabilność, przejrzystość i najwyższą jakość bezprzewodowej transmisji.

Najnowsze słuchawki z serii CKR wyposażone są w akumulatory zapewniające energię na siedem godzin pracy, idealny m.in. na potrzeby codziennych przejazdów do/z pracy i międzynarodowych lotów. Samo ładowanie odbywa się poprzez USB. Wbudowany mikrofon i moduł zdalnego sterowania ułatwia sterowanie odtwarzaniem muzyki i prowadzenie rozmów telefonicznych podczas ruchu. Specjalny klips umożliwia bezpieczne, dyskretne przypięcie słuchawek do odzieży. Najnowsze modele dostarczane są z torebkami ułatwiającymi przenoszenie i przechowywanie słuchawek.

Audio-Technica ATH-CKR75BT, Audio-Technica ATH-CKR55BT i Audio-Technica ATH-CKR35BT dostępne będą w październiku 2017 r. Poglądowe ceny detaliczne powyższych modeli poznamy w chwili wprowadzania produktów do sprzedaży.