Dziecko w gabinecie dentystycznym. Jak wybrać gabinet przyjazny małym pacjentom?

Dziecko w gabinecie dentystycznym. Jak wybrać gabinet przyjazny małym pacjentom?

Sporo racji kryje się w staropolskim przysłowiu: „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Dlatego też tak ważne jest, aby młody człowiek już od wczesnych lat życia, zdobywał pozytywne doświadczenia związane z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Zaoszczędzi mu to wielu problemów związanych z jamą ustną i uzębieniem w przyszłości. Niestety wciąż wiele gabinetów w naszym kraju nie jest przystosowanych do wizyty najmłodszych pacjentów. Po czym rozpoznać gabinet przyjazny dzieciom?

Odpowiedni wystrój gabinetu i miła atmosfera

Już przekraczając próg takiego miejsca, można wyczuć panującą w nim atmosferę. Jeżeli dentysta nawiąże nić porozumienia z dzieckiem, to dobry znak. Nie każdy bowiem potrafi podejść w odpowiedni sposób do młodego pacjenta. Uwagę powinna zwrócić także aranżacja przestrzeni. Kolory ścian, mebli, obecność akcesoriów, które mogłyby zwrócić uwagę dziecka a tym samym nie skupiać jej na samym zabiegu, czy specjalnie przystosowany dla niego kącik.

Możliwość wizyty adaptacyjnej

Zaprowadzenie dziecka do gabinetu dentystycznego, kiedy już wymaga tego sytuacja, nie zawsze jest dobrym pomysłem. Nowe miejsce może dodatkowo spotęgować strach, który maluch i tak odczuwa w związku z czekającą go wizytą i ewentualnym zabiegiem. Gabinety dentystyczne przyjazne dzieciom mają w swojej ofercie także możliwość wizyty adaptacyjnej, podczas której dziecko ma szansę zapoznać się z miejscem i używanym w nim sprzętem.

Innowacyjne metody leczenia

Metody te nie tylko polegają na użyciu nowoczesnego sprzętu i małoinwazyjnych zabiegach, ale także na stosowaniu materiałów przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych pacjentów takich jak np. kolorowe wypełnienie czy gaz rozweselający. Widząc to, dziecko nie tylko poczuje się pewniej, ale także następnych razem chętniej odwiedzi wraz z rodzicem gabinet. Więcej o nowoczesnych metodach stosowanych w stomatologii dziecięcej znajdziesz na https://www.dentacity.pl/.