Wymarzonym pożyczkobiorcą w oczach instytucji finansowych jest osoba pracująca na pod-stawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Czy w takich okolicznościach wnioskujący wyko-nujący obowiązki na podstawie umowy zlecenia ma szanse na otrzymanie pożyczki gotówko-wej? Sprawdźmy.

Niezbędnym warunkiem pozytywnej decyzji kredytowej jest posiadanie wymaganej przez instytucję finansową zdolności kredytowej. Czym jest ona w praktyce?

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty rat pożyczki wraz z odsetkami we wskazanych w harmonogramie terminach. Mówiąc inaczej, weryfikując zdolność kredytową pożyczkobiorcy, kredytodawca wylicza, czy przy swoich zarobkach, wydatkach i innych parametrach będzie w stanie terminowo spłacać zaciągnięte zobowiązanie. Jednym z najważniejszych elementów, które mają wpływ na zdolność kredytową, jest wysokość i źródło dochodów.

Pożyczka gotówkowa na umowę zlecenie — czy to możliwe?

Wymarzonym pożyczkobiorcą w oczach instytucji finansowych jest osoba pracująca na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta. Taka forma zatrudnienia zapewnia bowiem najbardziej stabilne dochody, a ryzyko ich utraty jest (przynajmniej w teorii) stosunkowo mniejsze niż w przypadku umowy o pracę na czas określony, umów cywilnoprawnych czy własnej działalności gospodarczej. Co jednak z osobami wykonującymi obowiązki na podstawie umowy zlecenia? Czy pożyczki gotówkowe są dla nich równie dostępne co dla etatowców? Jako niepisany standard można przyjąć, że osoba wykonująca obowiązki na podstawie umowy zlecenia nie powinna mieć problemu z otrzymaniem pożyczki gotówkowej. Biorąc pod uwagę fakt, że na zdolność kredytową składa się co najmniej kilkanaście czynników, wiele zależy także od innych parametrów:

 • wysokości wynagrodzenia;
 • długości trwania i regularności zawierania umów;
 • kwoty pożyczki;
 • okresu spłaty;
 • salda innych spłacanych aktualnie kredytów i pożyczek;
 • regularnych wydatków związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego;
 • liczby osób na utrzymaniu;
 • historii kredytowej w BIK-u.

Jeśli wykonujesz obowiązki zawodowe w oparciu o umowę zlecenie, osiągasz stabilne dochody, po opłaceniu stałych kosztów w Twoim portfelu zostaje jeszcze całkiem niezła sumka, a swoje kredyty i pożyczki spłacasz w terminie, nie powinieneś mieć żadnego problemu z otrzymaniem finansowania.

Pożyczka gotówkowa na umowę zlecenie — co jeszcze warto wiedzieć?

Bez względu na charakter i formę zatrudnienia przed zawarciem umowy z pożyczkodawcą dokładnie przeanalizuj parametry wybranego produktu, a jeśli to możliwe — porównaj je z parametrami innych dostępnych na rynku. Dzięki takiej analizie szybko znajdziesz ten, który w pełni spełni Twoje oczekiwania, nie obciąży budżetu, a dzięki wnioskowaniu online pomoże oszczędzić czas. Na co zwrócić szczególną uwagę?

 

 • Dostępne kwoty i terminy spłaty. Pierwszym krokiem powinno być wyselekcjonowanie instytucji finansowych, które pożyczą Ci taką kwotę, jakiej potrzebujesz. Zwłaszcza jeśli to kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. Kolejnym — wybór tych o optymalnym dla Ciebie okresie spłaty, a co za tym idzie — dostosowanie wysokości raty do swoich możliwości finansowych.
 • Dobra pożyczka gotówkowa powinna być niedroga. Analizując koszty, zwróć uwagę jednak nie na wartość odsetek, lecz na RRSO — rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. To właśnie ona odzwierciedla całkowity koszt pożyczki, uwzględniając wszystkie koszty, które poniesiesz, pożyczając pieniądze.
 • Tempo wydania decyzji pożyczkowej. Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków jak najszybciej, upewnij się, że pożyczkodawca wyda decyzję szybko i w ekspresowym tempie wypłaci środki. Czy wiesz, że sięgając po Pożyczkę gotówką w Kasie Stefczyka (RRSO 25,12%), wstępną informację kredytową otrzymasz już w 15 minut? Jest to produkt dostępny tylko dla członków Kasy, dlatego zdecydowanie warto rozważyć wstąpienie w ich szeregi. Dlaczego? Posiadacze rachunku płatniczego w Kasie mogą otrzymać środki z pożyczki nawet tego samego dnia, w którym złożyli wniosek.
 • Możliwość wnioskowania o pożyczkę online. Wnioskując o pożyczkę przez internet, oszczędzisz czas i usprawnisz cały proces.

Źródło:

 1. https://www.money.pl/gospodarka/ranking-kredytow-gotowkowych-ktory-bank-oferuje-najtanszy-kredyt-gotowkowy-6696506793342593a.html