Warto jeździć na rowerze, wszak to duża przyjemność. A jednocześnie robimy coś dobrego dla naszego zdrowia. Oczywiście dobrym pomysłem jest także wybranie się na dłuższą wycieczkę. Polecamy wam weekend z rowerem. Dzisiaj przedstawimy Wam top 5 kierunków podróży. Jeżeli jeszcze nie macie swojego jednośladu, bądź też jest on już wysłużony to polecamy wam sklep internetowy WygodnyRower.pl.

Top 1: Zawsze i wszędzie Kraków dobrym wyborem będzie

Jeżeli macie ochotę na jazdę w piękne miejsce, gdzie nie tylko będziecie podziwiać widoki, ale możecie jednocześnie podziwiać zabytki to polecamy Wam oczywiście Kraków. Jest tam naprawdę sporo ścieżek rowerowych. Możecie zdecydować się na trasę, która nie jest bardzo trudna. Tutaj dobrym wyborem jest trasa rowerowa wzdłuż Rudawy. Rozpoczyna się ona przy skrzyżowaniu ulic Na Błonie oraz Piastowskiej. Będziecie mogli odpocząć i zrelaksować się wśród natury, a także podziwiać piękno przyrody. Sama trasa nie jest bardzo długa i dla początkujących i na pierwszy dzień weekendu z rowerem doskonale się sprawdzi. Kolejnego dnia możecie wybrać trasę trudniejszą i jednocześnie poznacie oddziały Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Jadąc tą trasą możecie otrzymać bilety do muzeum ze zniżką. Trasa obejmuje cztery odziały Muzeum: Barbakan i Mury Obronne, następnie Wieżę Ratuszową, Kamienicę Hipolitów, a na końcu możecie zwiedzić Podziemia Rynku. Zatem Warto.

Top 2: Wrocław Love

Nasza druga propozycja to Wrocław – miasto piękne, zabytkowe i jednocześnie nowoczesne. A także dostosowane do cyklistów. Pierwszego dnia polecamy wam jazdę po uliczkach doprowadzających do rynku. Warto w tym czasie zwiedzić wiele ciekawych miejsc takich jak: Stary Ratusz, Kościół św. Wojciecha, czy Pergole i Halę Stulecia. Drugiego dnia koniecznie wybierzcie się na dłuższą wycieczkę rowerową. Polecamy wam trasę Wrocław – Trzebnica o długości około 22 km. Trasę należy rozpocząć od ulicy Zawalnej. Dalej należy jechać przez Krzyżanowice oraz Pasikurowice, Godzieszową oraz Głuchów Górny. Po drodze można podziwiać piękną przyrodę. Tutaj musicie wiedzieć, że ta trasa rowerowa nie jest łatwa, po drodze występują dosyć liczne pagórki, ale naprawdę warto.

Top 3: Oczywiście Gdynia

Piękno, zabytki i morze, a także rower. Czy może być coś lepszego dla cyklisty? Zatem warto także udać się na weekend z rowerem do Gdyni. Na samym początku możecie pojeździć po uliczkach miasta, zakosztować tamtejszych specjałów i podziwiać liczne zabytki. Oczywiście wizyta na plaży jest obowiązkowa. Z kolei drugiego dnia warto wybrać się na dłuższą wycieczkę. Wybór może być tylko jeden, czyli z Gdyni na Hel, gdzie będziecie cieszyć się nie tylko jazdą, ale i oszałamiającymi widokami.

Top 4. Warszawa da się lubić

Warszawa jest zakorkowana to fakt, ale jednocześnie Warszawę da się lubić, a przynajmniej trzeba za liczne ścieżki rowerowe. Zatem weekend z rowerem w Warszawie? Jesteśmy na tak. Jeżeli jesteście z innego rejonu Polski to zawsze możecie skorzystać z wypożyczalni rowerów WygodnyRower.pl. Tutaj polecamy Wam wycieczkę brzegiem Wisły. Liczy ona ok. 15 km. Jadąc nią możecie podziwiać wybrzeże, bulwary, a następnie zrelaksować się w otoczeniu dzikiej przyrody. Warto także wybrać się na wycieczkę po Mokotowie. Ta trasa również liczy około 15 km. Polecamy Wam dodatkowo zwiedzanie tego rejonu, gdzie klasyczna i zabytkowa architektura łączy się z tą ultranowoczesną.

Top 5: Rowerem po Śląsku

Śląsk jest naprawdę piękny o czym poświadczy każdy mieszkaniec tego rejonu. Zatem weekend z rowerem na Śląsku? Ależ oczywiście! Polecamy wam trasę Wesoła Fala, Katowice/Mysłowice. Należy wyjechać z z Katowic następnie kierujemy się przez Park Powstańców Śląskich. Trasa ma około 14 km, poza pięknem przyrody możecie również zobaczyć Pomnik Generała Ziętka, czy też Dolinę 3 Stawów, a także Rybaczówkę. Warto też wybrać się na trasę Katowice- Rybnik i pamiętajcie Śląsk nie tylko „kopalniami stoi”, a dla mieszkańców nizin jazda po czasem bardzo stromych, wyżynnych wzniesieniach może być prawdziwą gratką!

Weekend z rowerem to przyjemność, zabawa, a także możliwość zobaczenia wielu zabytków. Zatem naprawdę warto. Tym bardziej, że w Polsce powstało sporo tras rowerowych, zatem możecie zwiedzić niemal każdy zakątek naszego pięknego kraju.