Wiele osób traktuje garaż nadal jako schowek na różnego rodzaju rzeczy. Przy odrobinie wysiłku można sprawić by był on zadbany i przejrzysty. Poniżej znajdziecie kilka cennych informacji, które pomogą wam odpowiednio urządzić to pomieszczenie.

Dlaczego warto zadbać o garaż?

Garaż to typowe pomieszczenie gospodarcze o praktycznym zastosowaniu. Jego głównym celem jest ochrona znajdującego się w nim auta. Jednak w praktyce w garażu przechowuje się także najróżniejsze przedmioty na przykład: sprzęt turystyczny, sprzęt sportowy czy narzędzia ogrodnicze. Dokładając kolejne rzeczy łatwo zamienić garaż w graciarnię, w której nie tylko nie można niczego znaleźć, ale również trudno się w jakikolwiek sposób poruszyć. Żeby temu zapobiec wystarczy go odpowiednio zaaranżować. Właściwe zagospodarowanie przestrzeni pozwoli urządzić to bardzo ważne pomieszczenie gospodarcze w taki sposób by odpowiadało naszym potrzebom.

Jak duży powinien być garaż?

Planując budowę garażu należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad jego wielkością. Według obowiązujących przepisów stanowisko postojowe dla auta powinno mieć rozmiar, co najmniej 230 x 500 cm. Bardzo ważne by w sposób optymalny wykorzystać całą dostępną przestrzeń. W fazie przygotowywania projektu warto skorzystać z pomocy architekta by jak najlepiej zagospodarować dostępny metraż.

Jakie meble do garażu?

W wielu przypadkach głównym wyposażeniem garażu są nadal stare i nieużywane meble. Niestety meble przeznaczone do zastosowania w domu nie sprawdzają się w pomieszczeniach gospodarczych, ponieważ są tam narażone na działanie między innymi bardzo niskich temperatur i wilgoci. Dlatego zamiast szukać prostych oszczędności lepiej zainwestować w odpowiednie wyposażenie, które nie tylko lepiej znosi działanie warunków atmosferycznych, ale również jest przystosowane do przechowywania dużej ilości przedmiotów.

Warto na przykład kupić specjalne regały garażowe,  które dzięki temu że są wykonane z metalu mają odpowiednią nośność i dobrze znoszą uszkodzenia mechaniczne.

Oprócz regałów w garażu powinno znaleźć też się miejsce na metalowe półki ścienne, ponieważ pozwalają zagospodarować niewykorzystaną przestrzeń na ścianach. Jeśli jest to tylko możliwe warto też kupić metalowy wózek warsztatowy, który jest idealnym miejscem do przechowywania narzędzi i części zamiennych.  Najlepiej wybierać meble magazynowe wykonane ze stali ocynkowanej.


Rate this post