Styl skandynawski to styl, który możemy zaliczyć do nurtów naturalnych. Meble wykonywane są z naturalnych materiałów, charakteryzują się prostą budową oraz przyjemnymi dla oka, jasnymi barwami. Stół do jadalni w stylu skandynawskim jest więc zawsze uniwersalnym oraz funkcjonalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się pod każdą postacią.

Stół do jadalni pełnej naturalnej harmonii

Stół do jadalni pełnej natury oraz harmonii, to stół wykonany z naturalnych materiałów oraz występujący w klasycznych barwach. W skandynawskich jadalniach zawsze doskonale sprawdzą się drewniane stoły, wykonane z drewna sosnowego lub bukowego. Nieco gorzej sprawdzi się tam ciężki stół dębowy. Mimo dużej elegancji, stoły z ciemnego dębu nie najlepiej odnajdują się w aranżacjach skandynawskich, które wymagają dużej lekkości.

Harmonia w przypadku stołów w stylu skandynawskim bierze się również z przyjemnych dla oka barw. Stoły zazwyczaj są jednolitymi meblami, które łączą się z każdym rodzajem krzeseł oraz dodatków.

Stół do jadalni w przyjemnych dla oka barwach

Czym są wspomniane przyjemne dla oka barwy? To przede wszystkim neutralne, jasne kolore, które mają naturalny charakter. Królem kolorów w przypadku mebli w stylu skandynawskim jest jednak kolor biały. Biel idealnie koresponduje z naturalnym obliczem wnętrza oraz prostotą, która jest podstawowym wyznacznikiem stylu skandynawskiego. Białe meble ożywiają również przestrzeń. Styl skandynawski, który wykształcił się na północy Europy musiał uczynić wnętrze jasnym. Długie wieczory i ciemne popołudnia nie były sprzyjające dla ciemnych mebli, stąd tak duże przywiązanie do bieli.

Przyjemne dla oka barwy to również wszelkiego rodzaju naturalne odcienie drewna. Wszelkie stoły wykonane z jasnego drewna są jak najbardziej pożądane i polecane. Tutaj doskonale sprawdzają się meble sosnowe oraz bukowe. Dobrym, choć nieco eksperymentalnym rozwiązaniem mogą się również okazać odcienie szarości. Nie zaleca się stosowania drewnianych stołów kolorowanych na żywe barwy. Wyraziste kolory w stylu skandynawskim powinny objawiać się jedynie w postaci niedużej ilości dodatków.

Prostota kluczem do zadowolenia ze swojej skandynawskiej aranżacji

Na koniec kilka słów na temat designu stołów do jadalni w stylu skandynawskim. Styl skandynawski opiera się głównie na prostocie, a design musi odpowiednio współgrać z funkcjonalnością. W stylu skandynawskim raczej nie warto umieszczać stołów na zdobionych nogach, które są pełne przepychu. Prostokątne oraz kwadratowe blaty na czterech nogach to absolutny strzał w dziesiątkę, który doskonale sprawdzi się w skandynawskim wnętrzu przez wiele lat.

Rate this post