Urządzając mieszkanie, zależy nam na uzyskaniu wyjątkowego i unikatowego charakteru. Sypialnia jest jednym z najważniejszych miejsc w całym domu – tam będziesz zażywać relaksu i wypoczynku. Stawiając na uzyskanie przytulnego wnętrza, wspomożesz swój sen oraz nocną regenerację. Jak urządzić nowoczesną sypialnię, aby była stylowa i praktyczna? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Zadbaj o podstawy

Przede wszystkim zwróć uwagę na aranżację ścian i podłogi. Są to jedne z ważniejszych aspektów, ponieważ na ich podstawie będziesz budować cały charakter pokoju. Jeśli chcesz, aby w sypialni kluczową rolę grały dodatki – ściany powinny być stonowane, pastelowe i bardzo delikatne. Dzięki temu będziesz mógł śmiało zmieniać wszystkie elementy wyposażenia bez martwienia się o zmienianie koloru ścian.

Szukając odmiany lub urozmaicenia, możesz zdecydować się na fototapetę, która będzie utrzymana w uniwersalnym tonie. Wszelkie wielokolorowe wzory mogą zaburzać porządek i spokój, jaki ma panować w sypialni, w trakcie szykowania się do spania. Mając już mniej więcej zarys kolorystyczny, do jakiego chcesz dążyć, możesz dobrać odpowiednią tapetę, którą umieścisz na jednej, głównej ścianie w całym pomieszczeniu. Pozwoli to na uniknięcie przytłoczenia i przepychu.

Przy wyborze podłogi warto kierować się przede wszystkim stylem i funkcjonalnością. Panele winylowe będą idealną opcją, ponieważ są dźwiękochłonne, wodoodporne i nie elektryzują się, dzięki czemu nie przywiera do nich kurz i nie tworzą się uporczywe plamy. Dzięki ogromnej ilości modeli i kolorów z pewnością dobierzesz idealne do swojego wnętrza. Innowacyjne szare panele winylowe będą świetnie zgrywały się z większością wnętrz, a Ty zyskasz najkorzystniejsze połączenie funkcjonalności z designem.

Dobierz kolor mebli i dodatków

Aby wszystko było jednolite i harmonijne – postaw na równie jasne meble, co ściany. Dlaczego? Ponieważ ciemne meble mogą zdecydowanie obciążyć całe pomieszczenie i wprowadzić niepotrzebny ciemny akcent. Nie oznacza to, że meble mają być białe, jednak skup się na stonowanych i naturalnych barwach, a zdecydowanie Ci się to opłaci. Dzięki takiemu zabiegowi cała sypialnia będzie delikatna, przytulna i ciepła w odbiorze.

Kształt mebli i ich design także najlepiej zaplanować, ponieważ niezależnie od wielkości pomieszczenia – chcemy zyskać jak najwięcej cennej przestrzeni. Bardzo się przyda, ponieważ nie trzeba będzie bardzo optycznie powiększać całego pomieszczenia. Zyskasz dzięki temu znacznie więcej światła, które naturalnie przystroi Ci sypialnię, sprawiając wrażenie głębi. Chcąc posiadać miejsce na odzież, postaw na szafę wysoką, która zmieści się w jednym kącie pomieszczenie i nie będzie blokowała dojścia do łóżka, które w sypialni jest praktycznie najważniejsze.

Akcesoria są ostatnimi elementami wyposażenia, które właśnie będą grały główne skrzypce. Postaw ulubiony kolor i wokół niego poszukuj wszystkich kocyków, narzut, poduszek oraz lamp. Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach, jednak tutaj będzie tkwić tylko i wyłącznie esencja wnętrzarskiego zamysłu całej sypialni! Dzięki naszym radom z pewnością będziesz wiedział, jak poukładać sobie cały proces aranżacji sypialni. Powodzenia!

Rate this post