Kompleksowa obsługa branży budowlanej

Co charakteryzuje dobrą ofertę? W branży budowlanej jest to kompleksowość. Kupno maszyny to dopiero początek. Do efektywnej pracy niezbędny będzie m.in. profesjonalny serwis czy oferta szkoleniowa.

Dla wszystkich tych, dla których jakość usług jest najważniejsza, powstała oferta JLG, która obejmuje zarówno sprzedaż maszyn nowych, jak i usługi naprawcze oraz pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych na zakup sprzętu. Ponadto ciekawym elementem oferty jest bogaty pakiet profesjonalnych szkoleń – http://jlg.com.pl/szkolenia/.

Praca na wysokościach wiąże się z dużym ryzykiem, dlatego warto zadbać o to, by operatorzy byli jak najlepiej wyszkoleni – zarówno praktycznie, jak i teoretycznie. Dzięki temu prace będą szły zgodnie z planem, a na budowie będzie bezpieczniej.

JLG w swojej ofercie posiada poniższe typy szkoleń:

  • Na podesty ruchome przejezdne kategorii 1P:
    • o wolnobieżne, do których zaliczamy podnośniki nożycowe, teleskopowe i przegubowe;
    • o przewoźne, czyli podnośniki montowane na przyczepkach;
    • o samojezdne, które montuje się na samochodach;
  • na wózki jezdniowe specjalizowane ze zmiennym wysięgiem kategorii 1WJO
  • na wózki widłowe kategorii 2WJO
  • na suwnice hakowe kategorii 2S

Ponadto JLG prowadzi kursy na temat BHP pracy na budowie. Aby wziąć udział w wybraniu szkoleniu należy pamiętać o niezbędnych dokumentach, takich jak: kopia badań do pracy na wysokości i wypełniony wniosek o wzięcie udziału w kursie.

Trzeba wspomnieć również o zmianie przepisów, które dotyczą wózków widłowych – imienne zezwolenia wydawane dotychczas przez pracodawców tracą ważność. Od tego roku jedynym respektowanym dokumentem będą pozytywne wyniki kursów, które zostały zatwierdzone przez Urząd Dozoru Technicznego.

Podnoszenie wiedzy oraz umiejętności nie leży jedynie w geście pracownika. Powinno na tym również zależeć pracodawcy. Dzięki wykwalifikowanej kadrze szansa, że dana inwestycja będzie szła zgodnie z planem jest dużo większa. Warto inwestować w kapitał ludzki.

5/5 - (1 vote)