Szczeliny między ościeżnicą, a ścianą, czy też niewielkie szpary przy listwach podłogowych to tylko niektóre aspekty wykończenia wnętrza, mogące negatywnie wpływać na estetykę całej aranżacji. Aby tego uniknąć, warto sięgnąć po gotowe masy uszczelniające, jak na przykład Akryl Natychmiast Malowalny firmy Den Braven. To innowacyjny produkt, który sprawdzi się podczas wielu prac wykończeniowych i pozwoli wykonać je w błyskawicznym tempie.

Szybkość i precyzja

Prace malarskie to jeden z ostatnich etapów wykończenia domu czy mieszkania. Bardzo często brakuje już na nie czasu i wykonywane są w pośpiechu. Nie trudno więc o błędy czy nieodpowiednie przygotowanie podłoża. Wbrew pozorom są to bardzo ważne kwestie, mające ogromny wpływ na trwałość i estetykę końcowego efektu. Akrylowanie ścian to etap, który pomaga pozbyć się wszelkich ubytków, pęknięć oraz szczelin i sprawia, że pomalowana ściana będzie idealnie gładka. Jednak w przypadku braku czasu, bardzo często rezygnujemy z wykonania tej czynności, zwłaszcza, że wypełnione akrylem miejsce musi wyschnąć, co też opóźnia prowadzenie dalszych prac. Problem ten skutecznie eliminuje Akryl Natychmiast Malowalny firmy Den Braven. Został on stworzony do malowania powierzchni metodą „mokre na mokre”, dzięki czemu akrylowane miejsca można malować zaraz po ich wypełnieniu. Akryl Natychmiast Malowalny opracowany został w oparciu o technologię UCA® (z ang. Unique Compatibility Additives), która zapewnia jego wysoką kompatybilności z farbą, minimalizując ryzyko pęknięć oraz rys w jej powłoce. Ponadto świetnie współpracuje z wieloma rodzajami farb – hybrydowymi, wodnymi, czy też syntetycznymi. Akryl Natychmiast Malowalny jest odporny na odbarwienia, dlatego intensywny, jednolity kolor farby pozostaje zachowany na dłużej.

Akryl do zadań specjalnych

Ściany, niezależnie od metody ich wykonania, czy te otynkowane, czy te wykonane z płyt g-k, nieustannie pracują i ulegają licznym naprężeniom. Powodować to może powstawanie pęknięć i rys, które widoczne stają się również w powłoce farby. Aby tego uniknąć, należy miejsca na styku ścian, ścian i sufitu, czy też elementów stolarki wypełnić trwale plastyczno-elastycznym akrylem, który zachowa swoje właściwości i będzie stale pracować z materiałem. Takie cechy posiada Akryl Natychmiast Malowalny, który dodatkowo charakteryzuje się bardzo szerokim spectrum zastosowań. Świetnie współpracuje z większością materiałów budowlanych, dlatego można go bez przeszkód stosować na różnych rodzajach powierzchni jak np.: drewno, stal, metale, beton, tynki, gładzie, ceramika budowlana, PCW i wiele innych. Ponadto produkt ten jest naturalny chemicznie, co zapobiega uszkodzeniom lub korozji w kontakcie z innymi tworzywami. Znajdzie więc zastosowanie jako gotowa szpachla, w celu zakrycia wystających łebków wkrętów.

Poręczny kartusz oraz precyzyjna końcówka umożliwiają dodatkowo łatwe i szybkie nałożenie akrylu w dowolną szczelinę. Zachowanie precyzji i czystości prac nie stanowi więc kłopotu. Wystarczy kilka prostych ruchów, aby skutecznie pozbyć się wszelkich ubytków i w mgnieniu oka przygotować idealnie gładkie ściany, gotowe do ostatecznego malowania.

5/5 - (3 votes)