Ethernet jest techniką, jaka łączy przewodowe sieci lokalne (LAN) oraz zapewnia narzędziu komunikować się ze sobą przez protokół, jaki jest zgodnym językiem sieci LAN jest siecią laptopów oraz różnych akcesoriów multimedialnych, jaka obejmuje mały rozmiar w miejscach takich jak biuro, dom, pokój czy budynek. W przeciwieństwie do sieci LAN, sieć rozległa (WAN) obejmuje zdecydowanie większe rozmiary geograficzne. Ponadto Ethernet jest protokołem, jaki próbuje przebiegi transmisji danych poprzez platformę LAN.

Kable Ethernet – co należałoby o nich wiedzieć?

Kable Ethernet, chociaż na pierwszy rzut oka są identyczne, różnią się od siebie. Wyjątkowo należałoby zwrócić uwagę na włóczkę, jakiej zadaniem jest zapewnienie podłączenia laptopa do danej sieci. Może ona być w rozmaitych rodzajach. Należałoby zastanowić się, do czego służy złącze Ethernet. Dzięki niemu możemy podłączyć urządzenia w sieć internetową. Laptopy oraz komputery mogą wtedy korzystać z Internetu (jeżeli połączenie jest skuteczne), drukarki lub np. licznych projektów. Kabel Ethernet kojarzy się głównie z przewodami sieciowymi. Na rynku dostępnych jest dużo modeli przewodów sieciowych, w tymże internetowych.

Typy kabli Ethernet

Kable Ethernet można podzielić również ze względu na ekranowanie. Od niego zależy to, jak duża jest wytrzymałość kabla na uszkodzenia, pochodzące czy to z obecności różnych przewodów w otoczeniu, lub także bycia dużego pola magnetycznego. Typ to jedno, lecz kable sieciowe różnią się od siebie również wersjami (według normy europejskiej EN 50173).

Jak funkcjonuje Ethernet?

Sposób funkcjonowania techniki opiera się przede wszystkim na dobrym przewodzie. Łączy się on z routerem i innymi sprzętami, poprzez co zapewnia łatwe przekazywanie informacji. Ważne znaczenie ma tu również długość kabla. By wszystko działało prawidłowo, oba końce przewodu muszą znajdywać się w odpowiedniej od siebie odległości. Za duża przerwa między nimi spowoduje spadek szybkości Internetu. Co więcej, zakończenia nie mogą być zlokalizowane w pobliżu narzędzi elektrycznych, jakie mogłyby spowodować uszkodzenia sieciowe.

Ethernet – jak podłączyć?

Odpowiedź na pytanie, jak podłączyć internet przewodem z routera, jest niezwykle prosta. Starczy podpiąć do portu sieciowego Ethernet w laptopie przewód ze połączeniem RJ45. Drut taki zawsze jest dołączony w składzie z zakupionym projektem routera. W urządzeniu winno znajdować się złącze LAN (zawsze w żółtym odcieniu) do jakiego podpinamy inną końcówkę kabla.