Podłoga to wizytówka każdej pani czy pana domu. Dbanie o nią należy do podstawowych elementów regularnego sprzątania. Jak bez czasochłonnych zabiegów sprawić, by prezentowała się zachwycająco? Wystarczy, że będziesz trzymać się trzech sprawdzonych kroków.

Podłogę pielęgnujemy różnie w zależności od materiału, z którego została wykonana. Istnieją jednak kroki stanowiące obowiązkową część sprzątania, niezależnie od jej rodzaju. Dbanie o podłogę wcale nie musi być czasochłonne. Wystarczy, ze zainwestujesz w dobre produkty i sprzęty, aby okazało się banalnie proste. Zainspiruj się naszymi radami i ciesz się lśniącą, zadbaną podłogą z kafli, paneli czy innych materiałów!

Krok pierwszy – usuń kurz i zanieczyszczenia

To najważniejszy element sprzątania, ponieważ bez wykonania tej czynności wszystkie pozostałe będą nieefektywne, tylko pogarszające stan podłogi. Zbierające się kurze nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również negatywnie wpływają na samopoczucie i zdrowie domowników, będąc siedliskiem roztoczy. Dokładne ich usunięcie poprzez ,,suche sprzątanie” pozwala na osiągnięcie spektakularnego efektu czystości.

Krok drugi – wybierz odpowiedni detergent

Czyszczenie podłogi na mokro jest czynnością uniwersalną – należy jednak zadbać o to, aby dobrać właściwy detergent. W zależności od tego, czy posiadasz kafelki, czy też panele lub parkiety woskowane czy olejowane, dobór środka będzie zdecydowanie się różnił. Warto zwrócić na to szczególną uwagę – w innym razie można zniszczyć parkiet lub po prostu odebrać mu blask. Szeroki wybór detergentów różnych typów znajdziesz na https://www.leifheitsklep.pl/.

Krok trzeci – użyj wygodnego mopa

Przyzwyczailiśmy się do tradycyjnych mopów, które wymagają przenoszenia wiadra z miejsca na miejsce lub wędrowania z kapiącą nakładką przez dopiero co umyty parkiet. Istnieją jednak zestawy z wiadrami na kółkach, których używanie wiąże się z ogromną wygodą. Warto również wybrać wymienne nakładki na mopa o wysokiej chłonności, łatwe do zdjęcia i wyprania.

Stosując się do tych kroków, możesz liczyć na lśniącą i czystą podłogę w niedługim czasie!

Rate this post