Rynek e-commerce w Polsce jest wart ponad 50 miliardów złotych i jest najszybciej rozwijającym się rynkiem w Europie. W Polsce na wysokim poziomie stoi także dostęp do płatności online. Dlaczego za zakupy w sieci warto płacić właśnie w ten sposób?

Szybka realizacja zamówień

Nowoczesne płatności online to nie tylko przelewy Pay by link, płatności kartą możliwe jednym kliknięciem, ale również BLIK czy cieszące się coraz większym uznaniem, oferowane przez operatora Blue Media, raty online. Wszystkie formy łączy jedno – środki trafiają do sklepu natychmiast, dzięki czemu realizacja zamówienia może rozpocząć się już w chwili zakupu. Innymi słowy, dzięki płatnościom mobilnym towar szybciej trafia do konsumenta.

Wygoda użytkownika

Płatności online cechuje również wygoda. Klient nie musi przygotowywać gotówki na odbiór towaru lub zastanawiać się, czy kurier będzie wyposażony w terminal. Unika również długiego oczekiwania na poczcie. Przelew można zrealizować nawet jednym kliknięciem, oszczędzając w ten sposób czas.

Nowe możliwości, w tym raty online

Płatności online w Polsce to coraz większe możliwości. Konsumenci wyposażeni w BLIK nie muszą logować się do systemu transakcyjnego, aby dokonać przelewu. Ogromną rewolucję stanowią wspomniane już raty online. Przy tradycyjnym opłacaniu zamówienia przy odbiorze taka pożyczka, realizowana w ciągu średnio 15 minut, nie byłaby możliwa.

Niższe koszty

Płacenie online za towar kupiony w internecie to także niższe koszty. Wysyłka za pobraniem niemal zawsze jest droższa od tradycyjnej usługi kurierskiej. Nie warto zatem tracić pieniędzy, decydując się na tę opcję, tym bardziej, że kurierzy nie zawsze są przygotowani do wydania reszty.

Pełne bezpieczeństwo

O sukcesie płatności online na polskim rynku decyduje także bezpieczeństwo. Wystarczy odrobina ostrożności, aby nie martwić się o oszustwo i utratę pieniędzy. Połączenia z bankiem są szyfrowane, a nad kolejnymi zabezpieczeniami u wiodących operatorów pracują dziesiątki programistów i testerów. Racjonalni, ceniący swój czas i pieniądze konsumenci wybierają nowoczesne płatności online!