Wielu nowożeńców życzy sobie, by nie dawać im kwiatów, a zamiast tego podarować datek na cele charytatywne. Stało się to swoistą modą, jednak wiele osób bez względu na wszystko przychodzi z bukietem dla panny młodej. Ponieważ kwiaty szybko więdną, warto pomyśleć o innym dodatku do nieodzownej koperty z pieniędzmi. A pomysłów może być naprawdę wiele. Można podarować coś sentymentalnego, jak np. wspaniałe ramki ślubne.

Drewniany zegar z grawerem – czas nie stoi w miejscu, ale miłość jest wieczna

Wiele prezentów odwołuje się do miłości i jej bezkresnego wymiaru, wszak państwo młodzi przyrzekają sobie miłość do grobowej deski. Symbolem tej miłości, a jednocześnie przypomnieniem o tym, jak cenny jest czas spędzony razem jest zegar. Dlatego właśnie idąc za tą symboliką można podarować nowożeńcom drewniany zegar z grawerem i datą ich ślubu, a także życzeniami, by żadna sekunda spędzona razem nie była czasem straconym.

Łączone kubeczki w kształcie nieskończoności – aby wspólna kawa zawsze smakowała najlepiej

Wspólne spędzanie czasu na prozaicznych czynnościach jest według Duńczyków kluczem do szczęścia. Podążając za kwintesencją filozofii hygge można podarować nowożeńcom jako dodatek do prezentu kubki z nadrukiem ich imion, a także napisami w stylu: „Idealna Żona” i „Doskonały Mąż”. Być może nic w tym oryginalnego, jednak prozaiczne rzeczy również mogą być piękne, zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na łączone kubeczki w kształcie nieskończoności. Dzięki temu wspólna kawa zawsze będzie smakowała najlepiej. W końcu wszystko najpełniejszy aromat i smak zyskuje w odpowiednim towarzystwie, którego nie zmienia się podobnie jak ulubionej kawy.

Beczka dębowa z winem – aby miłość dojrzewała z wiekiem

Wśród sentymentalnych prezentów może znaleźć się również alkohol, jednak w odpowiedniej formie. Bardzo ciekawym pomysłem może być podarowanie nowożeńcom dębowej beczki wykonanej w tradycyjnej technice bednarskiej z grawerem, a także wyposażonej w kran. Taką beczkę będą mogli napełnić winem, które także możesz dołączyć do prezentu z życzeniami, aby ich miłość była jak wino, czyli dojrzewała z wiekiem. Choć taki prezent nie jest zbyt poręczny, to przecież nie musisz zabierać go ze sobą do kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego i podarować go nowożeńcom w dogodnym momencie. Jednak jego wręczenie nie powinno sprawić problemu, a to za sprawą sprytnie dołączonego z boku uchwytu.

Album z grawerem – piękne chwile na pergaminowych kartach

Najbardziej powszechnym, ale zawsze trafionym sentymentalnym prezentem jest album na zdjęcia z grawerem. Na jednej ze stron można napisać życzenia dla nowożeńców. Piękny album na piękne wspomnienia do których można wracać po latach, to coś co zdecydowanie wpisuje się w charakterystykę udanego i ponadczasowego prezentu. Można zdecydować się na album ze skórzaną, welurową, albo aksamitną obwolutą. Można wybrać odpowiedni format na klasyczne lub większe zdjęcia, np. te z sesji ślubnej.

Ramki ślubne – sentymentalne i zawsze aktualne

Szukając sentymentalnego dodatku do prezentu ślubnego warto zdecydować się na ramki ślubne. Zwykle nowożeńcy chcą wyeksponować wspólne fotografie z tego najważniejszego, jak dotąd, dla nich dnia. Będą mieli taką sposobność jeśli podarujesz im wspaniałe ramki ślubne. Oczywiście zawsze warto dopasować taki prezent do wystroju, jaki dominuje we wnętrzu ich mieszkania. Jednak jeśli się go nie zna, zawsze można wybrać bezpieczną opcję w postaci drewnianych ramek ślubnych, które wpiszą się w każde wnętrze. W tym przypadku, podobnie jak przy wyborze kubeczków, warto postawić na łączone multiramki. Dzięki temu nowożeńcy będą mogli stworzyć sentymentalny fotoreportaż z tego szczególnego wydarzenia w ich życiu.

Wśród sentymentalnych prezentów ślubnych może znaleźć się bardzo wiele rzeczy, a wszystko zależy od tego jaki ma się budżet, a także jak dobrze zna się nowożeńców. Ciekawym pomysłem może być także mapa w antyramie z dedykacją, aby każda podróż była niezapomniana, wszak odbyta w doborowym towarzystwie, a także by nowożeńcy zawsze chcieli podążyć za sobą na koniec świata. Odrobina inwencji wystarczy, by prezent dla nowożeńców stał się niezapomniany.

Rate this post