Każdy fan seriali (nie ważne jakich) zapewne pamięta, jak spieszył się, by zobaczyć serial w tv o danej godzinie. Często czekaliśmy z utęsknieniem na powtórki, które zazwyczaj były puszczane następnego dnia, a później weszły na rynek nagrywarki, więc można było nagrać dla siebie serial, jeśli nie mieliśmy możliwości obejrzenia go i móc oglądać później, o dowolnej porze. Każdy, zarówno osoby młodsze jak i starsze mają jakieś swoje ulubione seriale, których jest naprawdę bardzo, bardzo wiele, od medycznych po miłosne, rodzinne.

XXI wiek, a co za tym idzie – internet.

Od kilku lat, modne stało się oglądanie seriali w sieci. Możemy je oglądać kiedy tylko zechcemy, bez żadnych limitów (jeśli mamy wykupione konto premium, bo jeśli nie, występują limity na oglądanie seriali na wielu stronach). Praktycznie każdy serial znajdziemy w sieci i zawsze możemy do niego wrócić. Znajdziemy zarówno stare jak i nowe seriale. Jeśli więc mamy internet, nie martwimy się już, że nie zdążymy na swój serial w tv. Nie musimy go nagrywać, ponieważ jeśli już jest w sieci, to będzie – i to bardzo długo.

Jak szukać seriali online?

Wyszukanie swoje ulubionego serialu w sieci, jest prostsze niż się wydaje. W popularną wyszukiwarkę wystarczy wpisać tytuł serialu a po chwili ukażą nam się strony, które mają wszystkie odcinki serialu na swoich serwerach. W sieci znajdziemy nie tylko Polskie seriale, również te zagraniczne, które nawet nigdy nie były puszczone w polskiej telewizji. Jedne są tłumaczone (napisy) inne niestety nie, choć dzisiejsza młodzież raczej świetnie radzi sobie z językiem angielskim i brak możliwości zobaczenia serialu w języku Polskim nie jest dla nich problemem. Znajdziemy na stronach z serialami niemal każdy serial o jakim słyszeliśmy (albo i nie słyszeliśmy), bo jest ich tak wiele, że nie starczy nam życia, by wszystkie zobaczyć. Stron z serialami, filmami jest naprawdę od groma, walczą między sobą o użytkowników, a wiadomo – wygrywa ten, który ma największy wybór filmów i seriali do oglądania za darmo, bez limitów, a co za tym idzie, jest najlepszy w rankingach bo ma najwięcej zarejestrowanych, zadowolonych użytkowników.