Stolik kawowy to jeden z ważniejszych mebli znajdujących się w każdym salonie. Ze względu na to, że stanowi on pewnego rodzaju wizytówkę tak ważnego wnętrza w mieszkaniu, jego wybór powinien być bardzo dobrze przemyślany. W trakcie zakupu warto uwzględnić kilka ważnych kwestii. Jedną z nich jest odpowiedni kształt mebla. Sprawdź, jakie są najmodniejsze modele stolików kawowych w obecnym sezonie i zdecyduj się na jeden z nich.

Stolik kawowy – gwarancja funkcjonalności i atrakcyjnego designu

Stolik kawowy znajdujący się w salonie posiada bardzo dużo funkcji. Przede wszystkim umożliwia on odkładanie najpotrzebniejszych rzeczy, które warto mieć pod ręką w trakcie spędzania czasu w tym pomieszczeniu. Jest on również potrzebny w trakcie przyjmowania gości i służy jako miejsce, na którym można serwować różnego rodzaju przekąski. Odpowiednio zaprojektowany stolik kawowy umożliwia również przechowywanie wielu gadżetów. Co więcej, poza wszystkimi praktycznymi kwestiami, jakie zapewnia posiadanie tego mebla, sprawdza się on również jako idealna dekoracja wnętrza. Odpowiednio wybrany stolik kawowy sprawia, że salon staje się bardzo atrakcyjny wizualnie i zachęca domowników do jeszcze częstszego przebywania w nim. 

Co warto uwzględnić w trakcie wyboru stolika kawowego? 

Aby stolik kawowy prezentował się w pomieszczeniu możliwie najlepiej, dużą uwagę należy poświęcić na wybór jego kształtu. Forma mebla wpływa również na jego ostateczne wymiary, które również należy uwzględnić w trakcie wyposażania salonu. Dobrze, jeśli stolik kawowy jest odpowiednio dostosowany do gabarytów pomieszczenia oraz innych elementów, jakie znajdą się we wnętrzu. Najczęściej ustawia się go w niewielkiej odległości od sofy. Ważne, aby jego wysokość mieściła się między 40 a 55 centymetrami i była dostosowana do gabarytów wypoczynku. Decydując się na konkretny kształt stolika kawowego, dobrze jest zwrócić uwagę na rozłożenie kanapy. Najlepiej jeżeli stół zajmuje około ½ długości sofy. Umożliwia to nie tylko estetyczny wygląd całego zestawu, ale gwarantuje również wygodne poruszanie się pomiędzy meblami. 

Jaki kształt stolika kawowego wybrać?

Znając podstawowe kwestie, na które należy zwrócić uwagę, można przejść do wyboru ostatecznego kształtu stolika kawowego. Na rynku istnieje kilka ciekawych propozycji, a każda z nich charakteryzuje się wyjątkowością i unikatowością. Ostateczny kształt należy dostosować zarówno do specyfiki pomieszczenia, jak i indywidualnych wymagań domowników, takich jak ich potrzeby czy gust.

Stolik kawowy owalny

Kawowy stolik w kształcie owalu to jedna z najnowszych propozycji wielu projektantów wyposażenia meblarskiego. Dzięki takiej formie mebel nadaje pomieszczeniu ciekawego charakteru. Świetnie sprawdza się z sofami w kształcie litery L oraz klasycznymi wypoczynkami w linii prostej.  

Stolik kawowy okrągły

Okrągłe stoliki doskonale nadają się do rodzinnych wnętrz, gdzie na co dzień przebywają dzieci. Meble nie posiadają ostrych krawędzi, zwiększając przy tym bezpieczeństwo najmłodszych w trakcie poruszania się po pomieszczeniu. Poza wyjątkową wygodą, stoliki doskonale komponują się z różnymi modelami wypoczynków, dodatkowo nadając wnętrzom ciekawy design.

Stolik kawowy trójkątny

Stoliki do kawy trójkątne to dość nietypowe meble. Są one bardzo oryginalne i tworzą dość unikatowe aranżacje. Bardzo często występują w zestawach, w których dostępne są dwa modele stolików w różnych rozmiarach. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na modyfikowanie wyposażeniem salonu w sposób, który jest najbardziej użytkowy w danym momencie.

Stolik kawowy prostokątny

Stolik kawowy w kształcie prostokąta to idealne rozwiązanie dla wielbicieli minimalistycznych i subtelnych rozwiązań. Jest to dość prosta forma, która pozwala zachować we wnętrzu odpowiednią estetykę. Wykonany z eleganckiego drewna mebel wprowadza do wnętrza niezwykłego uroku i sprawia, że wnętrze zyskuje na atrakcyjności.

Stolik kawowy kwadratowy

Stoliki kawowe kwadratowe to meble doskonałe dla osób posiadających nowoczesne, klasyczne lub industrialne wnętrza. Pozwalają one zachować w przestrzeni odpowiednią klasę i świetnie dopasowują się do reszty wyposażenia. Ciekawą propozycją są stoliki, które posiadają dodatkową półkę pod blatem, na której można umieścić przedmioty codziennego użytku.

Niezależnie od tego, jaki kształt stolika kawowego ostatecznie znajdzie się w salonie, w trakcie wyboru należy zwrócić uwagę nie tylko na jego kwestie wizualne. Niezbędną do estetycznej prezencji wyposażenia jest jego profesjonalna produkcja. Bardzo designerskie stoliki kawowe, które jednocześnie charakteryzują się wysoką jakością wykonania można znaleźć w sklepie internetowym Sinesti.