Obstawianie zakładów u bukmachera nie jest sprawą prostą. Ilość technik obstawiania i typowania zwycięzców jest tak duża, że nawet najbardziej doświadczeni gracze miewają problemy z wyborem właściwej metody. Oto kilka z podstawowych rodzajów zakładów bukmacherskich, które warto znać przed rozpoczęciem przygody z bukmacherką.

Bonusy na start

Bonusy na start to benefity, które otrzymują nowi gracze już niemal u każdego legalnego bukmachera. Przykładowo, u znanego wszystkim bukmachera Totolotek oferta dla nowych graczy to bonus 100% pierwszej wpłaty na konto. Dodatkowo, nowi klienci otrzymują 20 zł w postaci darmowego zakładu FreeBet. Na czym on polega? Gracz obstawia pierwsze typy, a opłatę za nie wnosi bukmacher. Klient nie ponosi więc żadnego ryzyka, a co więcej, jeżeli obstawi prawidłowo, to wygrana trafia do jego kieszeni.

Legalni bukmacherzy oferują różne bonusy na start. Ich rodzaj ma duży wpływ na rozpoczęcie współpracy z wybraną firmą.

Pewniaki

Czy w świecie zakładów bukmacherskich można mówić o pewniakach? Okazuje się, że tak. Oferowane przez legalnych bukmacherów pewniaki to zakłady, na których zyskać można niewiele, ale prawdopodobieństwo wygranej jest niemal stuprocentowe. Pewniaki u najlepszych bukmacherów w Polsce rzadko występują jako odrębne zakłady. Najczęściej łączone są z tzw. akumulatorami, czyli zakładami, w których typuje się wyniki co najmniej dwóch lub więcej zdarzeń. Pewniaki najczęściej obstawia się po to, aby zwiększyć szansę na wygraną.

Wydaje się, że wytypowanie pewniaków nie jest trudne, jednak wymaga bacznej obserwacji. Trzeba przeanalizować poczynania drużyny, na którą chce się postawić, oraz jej dotychczasowe wyniki w starciu z innymi drużynami. Ważne może też być, czy drużyna gra na własnym terenie, czy na wyjeździe. Tak naprawdę, znaczenie może mieć każdy szczegół. Czy można więc mówić o pewniakach? Niestety, zawsze pozostaje ułamek wątpliwości i szansa na to, że zakład okaże się przegrany.

Zakłady bez ryzyka

Ciekawą opcją są również zakłady bez ryzyka. Jak sama nazwa wskazuje, wnosząc zakład gracz nie ponosi ryzyka straty. Zakłady te obarczone są często pewnymi obwarowaniami, np. koniecznością wytypowania trzech wyników lub określonej ilości rozstrzygnięć. Skorzystanie z nich jest jednak kuszące. Bukmacherzy często stosują ten rodzaj zakładów jako bonus powitalny dla nowych graczy. Tak robił np. bukmacher Etoto, który oferował swoim klientom zakład bez ryzyka do 50 zł. Obecnie oferta została wycofana, a na jej miejscu pojawiły się inne atrakcyjne bonusy powitalne.

Rate this post