Maszyny, narzędzia i przyrządy dekarskie wykorzystywane są przy obróbce blachy. Bez profesjonalnych narzędzi dekarz nie będzie mógł poprawnie zamontować rynny, a jego praca będzie nieefektywna. Maszyny dekarskie, aby sprawnie działać, powinny być certyfikowane – proste w obsłudze i bezpieczne w użytkowaniu…

W ofercie firmy Krak-Zinc dostępnych jest wiele maszyn dekarskich, między innymi profilarki do pokryć dachowych i elewacyjnych na rąbek stojący oraz zaginarki do blachy: krawędziowe i segmentowe oraz szeroka gama akcesoriów dachowych
– membrany separacyjne, mocowania dachowe.

Profilarki do pokryć dachowych i elewacyjnych dzielą się na maszyny do łukowego wyginania profili RCBPRO, profilarki do blach elektrycznych PROBAC oraz specjalnie zaprojektowane do realizacji paneli na podwójny rąbek stojący. Maszyny te przystosowane są do profilowanych blach cynkowo-tytanowych, blach miedzianych i aluminiowych.

Zaginarki krawędziowe dostępne w sklepie Krak-Zinc produkowane są przez europejskiego lidera branży, francuską firmą Jouanel i posiadają gwarancję skutecznej pracy z kształtowaniem paneli dachowych. Produkowane maszyny i narzędzia przeznaczone są do obróbki blach cienkich, zarówno w zakładach dekarskich i blacharskich, jak i warsztatów stolarki aluminiowej. Maszyny te przystosowane są do pracy z blachą cynkowo-tytanową, blachą miedzianą i blachą aluminiową. Zaginarka jest maszyną służącą do obróbki blachy i zdecydowanie regulują ergonomię pracy. Zaginarka do blachy PVX posiada belkę gnącą z wąską listwą, która umożliwia operatorowi maszyny pracę w optymalnej pozycji, podczas wgięcia. Z kolei zaginarki do blachy modelu PCX posiadają lekką konstrukcję i nadają się do pracy zarówno w warsztacie dekarskim, jak i na placu budowy. Maszyna ta w standardowym wyposażeniu posiada mimośrodkowy docisk belki górnej. Wśród segmentowych zaginarek do blachy w ofercie sklepu Krak-Zinc znajdują się modele: HS2S, HS2S, HS3S, HS23, HS33 i HS43. Ich cechą charakterystyczną jest segmentowana belka gnąca i dociskowa, docisk za pomocą pedału nożnego, automatyczna blokada oraz regulowane wysokości belek: gnącej i dociskowej. Zaginarki te sprawdzają się w wykonywaniu prac przy blachach aluminiowych, miedzianych i cynkowo-tytanowych.

Maszyny i narzędzie dekarskie, oferowane przez krakowski Krak-Zinc cechują się wytrzymałością, precyzją wykonania oraz wysoką funkcjonalnością. Jest to sprzęt, który poradzi sobie blachami różnego rodzaju. A profilarki i zaginarki do blachy ukształtują panele dachowe zarówno na dachach prostych, jak i łukowych.

Rate this post