Indiana Line poszerza swoją gamę produktową o nową serię kolumn głośnikowych. Linię Tesi Vinyl tworzą cztery konstrukcje: jedna wolnostojąca, dwie podstawkowe i głośnik centralny. Każdy z modeli wykorzystuje nowe głośniki i zapewnia wysoką jakość dźwięku, przejawiającą się naturalnym brzmieniem wokali, niesamowitą dynamiką i precyzją.

 Już niebawem gama produktowa włoskiej firmy Indiana Line poszerzy się o nową serię kolumn głośnikowych – Tesi Vinyl. Najnowszą linię tworzą cztery konstrukcje: wolnostojący Tesi 561, podstawkowe Tesi 261 i Tesi 241 oraz głośnik centralny Tesi 761. W każdym z modeli pracują nowe głośniki opracowane specjalnie na potrzeby Tesi Vinyl. To właśnie dzięki nim kolumny głośnikowe z tej serii wyróżniają się wysoką rozdzielczością i naturalnym odwzorowaniem głosu, a także szybkością i precyzją podczas odtwarzania obsługiwanych zakresów. Elementem charakterystycznym dla najnowszych konstrukcji są także zaokrąglone rogi obudów kolumn głośnikowych tworzących tę nową serię.

Wolnostojąca kolumna głośnikowa Tesi 561 jest jedyną trójdrożną konstrukcją z serii Tesi Vinyl. Wysokie tony obsługuje tweeter z niezwykle lekką, jedwabną kopułką współpracującą z mocnym magnesem neodymowym. Elementem wyróżniającym ten 26-milimetrowy głośnik jest tylna, radialna komora wentylacyjna. Tuż pod kopułką wysokotonową projektanci umieścili 160-milimetrowy głośnik średnio-niskotonowy. To konstrukcja wykorzystująca polipropylenową membranę, która dzięki dodatkowi miki cechuje się wysoką sztywnością. Głośnik wyposażony jest także w stały korektor fazy, poprawiający odpowiedź i dyspersję średnich tonów. Całość dopełnia również 160-milimetrowy głośnik niskotonowy, wzorowany na jednostce stosowanej we flagowej serii Diva. Przetwornik ten wykorzystuje membranę z pulpy celulozowej i zapewnia niesamowitą dynamikę oraz potęgę basu. Sekcja niskotonowa wspomagana jest przez system bass-reflex z wylotem tunelu na przedniej ściance.

Podstawkowe modele Tesi 261 i Tesi 241 są dwudrożnymi konstrukcjami. Pierwsza z nich doskonale sprawdza się w niedużych i średniej wielkości pomieszczeniach w roli głośnika surround lub jako podstawkowa kolumna w systemie stereo, druga to idealny głośnik efektowy. Tesi 261 wyposażona jest w 160-milimetrowy przetwornik średnio-niskotonowy z polipropylenową membraną usztywnioną dodatkiem miki oraz stałym korektorem fazy. Głośnik ten dodatkowo wspomagany jest przez system bass-reflex, którego wylot podobnie jak w Tesi 561 znajduje się na przedniej ściance. W modelu Tesi 241 projektanci zastosowali zmniejszoną wersję przetwornika średnio-niskotonowego, który w tym przypadku ma średnicę 120 mm. Także tutaj w uzyskaniu mocnego basu pomaga system bass-reflex, ale z wylotem umieszczonym na tylnej ściance. W dostrojeniu niskich tonów do akustyki pomieszczeniach pomaga specjalna piankowa zatyczka, dostarczana wraz z kolumną głośnikową. W obu modelach wysokie tony obsługuje 26-milimetrowy tweeter z jedwabną kopułką.

Najnowszą serię Tesi Vinyl dopełnia dwudrożny głośnik centralny Tesi 761. W środkowej części przedniej ścianki projektanci umieścili 26-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z jedwabną kopułką, magnesem neodymowym i radialną komorą wentylacyjną. Po jego prawej i lewej stronie konstruktorzy rozmieścili dwa głośniki średnio-niskotonowe o średnicy 160 mm każdy. Podobnie jak model Tesi 241, głośnik centralny wyposażony jest w system bass-reflex z wylotem na tylnej ściance i dostarczany jest wraz ze specjalną zatyczką umożliwiającą dostrojenie dźwięku do akustyki pomieszczenia.

Kolumny głośnikowe z najnowszej serii Tesi pojawią się w sprzedaży we wrześniu br. Poglądowe ceny detaliczne poszczególnych modeli są następujące:
Tesi 561 – 2795 zł/para;
Tesi 261 – 1445 zł/para;
Tesi 241 – 1145 zł/para;
Tesi 761 – 825 zł/sztuka.