co to jest iCloud?

iCloud w przypadku naszego portalu to nic innego jak zabezpieczenie przed kradzieżą lub czasem jak to bywa przed samym sobą, sam iCloud ma wiele innych zastosowań o których można poczytać tutaj, w przypadku iPhone i iPad zgubienie hasła lub maila do usługi iCloud skutkuje tragedią, ponieważ nikt nam tego nie odblokuje, a sam producent odmawia odblokowania urządzenia bez dokumentów (faktury, paragonu).

blokada-efi

Na chwile obecną na rynku nikt tego nie robi, a osoby oferujące usługę odblokowania telefonu lub tabletu to naciągacze! Próbowaliśmy odblokować nasz sprzęt (tablet) który celowo zablokowaliśmy oraz laptopa w którym hasło EFI zostało zapomniane… niestety to że to oszuści mogliśmy się już o tym przekonać po kilku dniach, brak odzewu lub ściemnianie o magicznych ludzikach które jeszcze pracują, ostrzegamy! przed tą Firmą lineupp – lineuppgroup

firmware-password

W przypadku laptopów MacBook Pro, Air, MacBook oraz komputerów iMac ma się to troszeczkę inaczej, każda blokada po przez iCloud to nic innego jak EFI, sam iCloud w laptopach i komputerach to nic innego jak tylko usługa. W przypadku zapomnienia hasła iCloud lub maila nic nam nie grozi, konto możemy założyć nowe a stare skasować, w przypadku gdy zapomnimy hasło EFI jesteśmy w kropce i tu ponownie musimy zwracać się do producenta w celu odblokowania naszego sprzętu, w przypadku braku paragonu mamy niestety tylko kawałek aluminiowej obudowy.

EFI to blokada tak zwanego biosu, EFI Firmware ogranicza nam możliwość zainstalowania systemu, uruchomienia laptopa po wymianie dysku lub też po aktualizacji systemu. Czasami po złości nam ktoś zdalnie może wymazać dane, jeżeli nie skasujemy konta iCloud z naszego sprzętu.

efi-chip-macbook

W czasie zakupu naszego nowego MacBooka, iMaca czy iPada należy sprawdzić czy na pewno jest wyłączona blokada EFI oraz usługi find my iPad, find my iPhone, w przypadku laptopów czy komputerów sprawdzamy ją następująco – wyłączyć sprzęt, wcisnąć klawisz ALT i włączyć, po usłyszeniu gongu trzymać około 5 sekund wciśnięty klawisz ALT, jeżeli wyskoczy nam kłódka mamy blokadę EFI, prosimy poprzedniego właściciela by ją zdjął, po wpisaniu hasła EFI należy uruchomić sprzęt z wciśniętymi klawiszami CMD+R, klawisze te wywołają ponownie blokadę EFI, po wpisaniu kodu EFI ukaże nam się po około 3 minutach menu w którym możemy zmienić nasz kod EFI.

EFI-PASS

Dlatego zalecamy kasowanie starych kont i zakładanie swoich na sprzęcie od razu po zakupie.

About the author: Unlockmac.pl